24 Aralık Kara Kamçı Kocaeli At Yarışı Tahminleri

 

SNOW BIRD

Bu pistte katıldığı ilk yarışında ikinci olurken etkili performansıyla dikkat çekmiş, iyi hazırlıkları ile birlikte Bursa'da dişilere ait koşuda mesafe kısa olmasına rağmen, virajı kolay alıp 200 direği geçilirken devir aldığı liderliği, potaya kadar farkı açarak taşımasını bilmişti. Bugün bence en ciddi rakibi Angry Queen. Fakat, mesafe derecelerine bakıldığında yaklaşık 1 saniye gibi aralarında fark var. Önde tempoda bence çok düşük olacak. Burada 800'ü 49.5, 400'ü 24.5 rahat işi sonrası dün sabah, 26 çok rahat kısa iş gerçekleştiren Snow Bird, uygun grupta günün banko ismidir.

BARSKAN

Uzun süre sonra bu pistte katıldığı ilk uzun mesafeli yarışta kalitesini konuşturup ikinci sırada yer aldıktan sonra sert rakipler ile kısa mesafede yarışıp son sırada finişi geçmişti. Bugün bence rakipleri denkleşti. Hem mesafenin uzaması safkanı bir adım öne itiyor. Son yarışını da kazanamayacaklarını bile bile galop niyetine mücadeleye kayıt ettirdiklerini düşünüyorum. Binicisi iyi idare edebilirse ekürininde yardımıyla uygun grupta Barskan, sürpizi gerçekleştirebilir. 

FIRTINA

İstanbul'da katıldığı koşularında da sık sık şans verdiğim ancak, start problemlerinden dolayı bir türlü istediği sonuçları alamayan safkan, pistteki ilk yarışında etkili oldu. Grupta formda isimler olmasına rağmen düzgün start çıkışı ile birlikte, iki rakibi ile tutuştuğu mücadeleden kazanan isim Alibey pes etmeyince ikinci sırada yer kapmıştı. Bugün kısalan mesafeye rağmen reakipleri tam dişine göre Fırtına, 29 ve 800'ü 57, 400'ü 27 rahat iki iş gerçekleştirdi. Starttan düzgün çıkış yapabilirse, kazanabilir. 

WINWIN

İstanbul ve bu pistte fazla etkili olamadığı iki koşudan sonra sert gruplarda iyi sonuçlar aldı. Bir önceki yarışında tempoyu kurup kazanan Namıkbey'i start çıkışıyla takibe alıp, düzlükte temposunu yukarıya çekemeyince ikinciliği dirençli şekilde potaya girip kurtarmıştı. Son yarışında ise startta 5-6 boy kadar oyalanıp, sonrasında huysuzlukta yapınca virajı öndeki oluşan sert mücadelenin bayağı gerisinde dönüp, düzlükte etkisiz kalınca tabelanın son sırasına yer kapmıştı. Bugün rakipleri denkleşen safkan, grupta mesafeyi hem ıslak, hem de normal piste 1.28.94 ile koşan tek isim. İki gün önce kenter iş gerçekleştiren Winwin, birinciliğe çok yakın görünüyor. 

GECEKRALI

İstanbul'da istediği sonuçları alamayınca rotasını Kocaeli pistine çevirip, piste hemen uyum sağlayan safkan henüz ikinci koşusunda maidendan çok rahat kazanarak çıkmasını bilmişti. Üç hafta önce yine çok iyi performans sergilediği koşuda mücadelenin 800 direği geçilirken içine girmiş, düzlüğün ilk bölümünde yarışı lehine çevirme şansını yakalamış ancak, binicisinin teşviklerine erken cevap vermeyince, sonlara doğru yakaladığı ivmeyle ortak olduğu kazanma hırsından az farkla potada üçüncü sırada yer alarak girmişti. Bugün kalabalık grupta temponun bir tık daha yüksek olmasıyla, uygun kilo ve stiline yakın biniciyi yakalayan Gece Kralı İstanbul'a 800'ü 56.8, 400'ü 27.8, 400'ü 27.6 rahat galoplarıyla eksiksiz koşu hazırlıklarına sahip. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

ÖNEMLİ KONU: Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum. 

2. ALTILI

5.11.10.1.9

5.6.2.13.7

7.2.3.1.4

6.8.4 // 2.5

5.3 // 1

12-GECE KRALI

1.ALTILI

7.9.5.3

11.10.2.5.3

2-SNOW BIRD

5.11.10.1 // 9

5.6.2.13 // 7

7.2.3


1 Yorumlar

  1. sevgili kara kamçı dogrudur her gün sitenizi ziyaret ediyor görüş ve düşüncelerinizi okuyor ve faydalanıyoruz "
    önemli uyarı" adı altında verdiginiz msj nasıl destek olabiliriz belirteniz severek destek oluruz..tşkler

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski