27 Aralık Kara Kamçı Bursa At Yarışı Tahminleri

 

FİŞEK ALİ

Son koşularında sık sıkı şans verdiğim safkan iyi idman pisti görüntülerine rağmen iyi sonuçları alamadı. Bence bunların ikisinde binicilerinin hataları büyük pay sahibi olmuştu. Özellikle burada ikinci olduğu koşuda Furkan gereksiz yere temponun içine girip, düzlükte yeniden toparlamak zorunda kalmıştı. Kocaeli ve İstanbul koşuları ise tam hayal kırıklığı oldu. Ancak, ben Fişek Ali'nin her zaman kalitesine inanıp iyi sonuç alacağına inanıyorum. İstanbul iç pistte 800'ü 53.7, 400'ü 27 rahat işiyle yeniden form tutan safkan, Mustafa Çiçek idaresinde gerçek gücünü sahaya yansıtabilir. 

CAPTAIN ANGEL

Kalite isim bugüne kadar yeteri, kadar sahada görünmediğinden henüz iyi koşularına tanıklık ettirmedi. 4 ay önce İstanbul'da çim yarışı kazandıktan sonra, aralıkla piste çıkıp, kötü neticeler aldı. Ancak izmir'de altıncı sırada yer aldığı koşu ile yeniden toparlanma sürecine girip, son arışını bu pistte starta takılıp sert grupta koşmuş ve tabela başarısı elde edememişti. Rakipleri uygunlaşan Captain Angel, 25.6 çok rahat galobu ile günün sürprizini gerçekleştirebilir. 

MYTHMAKER

Koşu kazanmış çoğu rakibine göre daha fazla kazanca sahip olmasına rağmen henüz maidena veda edemedi. İstanbul'da yer aldığı son yarışında favori olarak önermiştim. O gün biraz önceki koşularının aksine tempoyu üstlenen rakibini takip ederek sonuca gitmeye çalışan safkan, düzlükte artıramayınca, dışına çıkan rakibine kısa mücadelenin ardından teslim olup ikinci sırada ayrılmıştı. Bugün eğe kazanmak isterse rakiplerine geçit vermeyeceğini düşünüyorum Bursa kumunda daha önce bir defa mesafe yarışına çıkıp kaba kumda 1.30.44 yaparak en iyi dereceyi çıkardı. İki gün önce İstanbul iç pistte 600'ü 38.8, 400'ü 25.7 rahat yapan Mhythmaker günün banko ismidir. 

BUZKRALI 

Son yarışında altıncı olmasına rağmen etkili koşu çıkardığını düşündüğüm safkan, düzlüğe çıkılır çıkılmaz numarayı rakiplerinden bariyere dibine dalarak almış, 200 direği geçilene kadar da önde götürmeyi başarmıştı. Bence mesafeden etkilendiğine inanıyorum. Genel olarak orta ve kısa koşularda iyi sonuçları alan isim. Bugün koşuda biraz sert temponun olmasıyla ön grubun içerisine girebilecek forma sahip. Art arda aldığı ikincilikler de koşu mesafesindeydi. Rakipleri tam dişine göre Buzkralı, yakın ara koşusuna rağmen birinciliğe çok yakın görünüyor. 

NORMAL ALTILI

6.4.2.1.7

4.1.3.7.9

1.6.2.8.10

7.9.11

1-MYTHMAKER

12.7

ALTILI

6.4.2.1.7

4.1.3.7.9.8

1.6.2.8.10.4

7.9.11

1-MYTHMAKER

12.7.6.1

Daha yeni Daha eski