Atların Gelişimi ve Kazanç Denklemi

 

At Yarışı Tahminleri, At yarışı tahminleri ve günün diğerr içeriklerine aşağıdaki bağlantılaya tıklayıp görebilirsiniz. 

AT YARIŞI TAHMİNLERİ 

Doğru planlandırılmış hazırlık dönemi, fiziki adaptasyonu teşvik eder ve bir atın özel koşular için zirveye çıkmasına izin verir.

Bunlar sırasıyla:

1-

Geliştirme — bu planın en önemli noktası, atınızı kaliteli bir hale getirmek için  gelecek yıllardaki büyük yarışmalar için zihinsel, ve fizik gücü olarak geliştirmek için uygun antrenör ve jokey ikilisine ihtiyaç duyulacaktır. 

Eğlence — burada binicinin istekleri planı belirleyecektir.  En önemli faktör, binicinin sürekli koşulara katıldığı yerlerde ve  ve binicinin az stresle rekabet edebileceği seviyede rahatlığı olmalıdır.

Para —İşletmenizde harcamaları yaparken en az maliyetle başarıya ulaşmayı sağlamaktır. 

Büyük şampiyonalar—Eğer güçlü klan hattına sahip bir atınız var ise ve diğer tüm yarışmalar bu hedeflere ulaşmak için bir basamak olarak görülür.

2-

Aklınızda net bir hedef belirledikten sonra, hangi koşulara katılacağınız hedefinize adım adım yürüme zamanı. Hedef büyük yarışlara katılıp zirveye çıkmak ise, atınızın yaptığı çalışmalar muhtemelen bunda büyük rol oynayıp, atın yarışmaya gitmeden önce formda olduğundan emin olmak için yol kat edecektir. 

3-

Bu noktada, bir atın ne zaman yarışabileceğini etkileyebilecek zamanları ​​not etmek de önemlidir. Örneğin, pist durumu, hava şartları ve daimi binicisinin o anki moral ve uygunluğu çok önemlidir. 

4-

Eğitim yöntemleri de çok önemlidir. Bir sonraki önemli adım, koşular ile alakalı olarak programda hangi egzersizlerin gerçekleştirileceğini belirlemektir. Antrenörünüz, yılların tecrübesine ve atınızın potansiyeline uygun egzersiz yöntemleri seçer. Ayrıca, atın sağlığıyla ilgili küçük sorunların ortaya çıkmadığından emin olmak için yıl boyunca kontrolle' olarak kullanılabilecek veteriner ziyaretlerini planlamak da iyi bir uygulamadır.

5-

Başlıca Egzersizleri sıralayacak olursak: Genel hazırlık egzersizleri 

Yürüteç, Koşu bandı, Su koşu bandı , Sele altında rahat yürüyüş / tırıs, iz sürmek, sıçrama iş, küçük ve büyük atlamalar, teknik atamalar, Jimnastik, koşular.

Son adım ise Dinlenmedir. Atınızın ağır idman programı ve yarışlardan sonra tekrar eski seviysine gelmesi için antrenör ve ekibin kararlarına saygı duyulmalıdır. Belirgin yorgunluk sorunlarını ve tam fizik gücüne kavuşana kadar yükünü azaltmaya özen gösterilir.  

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski