01 Aralık Gizli Eküri Bursa Altılı Ganyan Tahminleri

Son paylaştığım kurgum Adana'daydı ve kazanan birçok safkanı kolayca önermemin yanı sıra %75 AGF OSMAN BEY'i yıkarak cazip bir banko olan BÜYÜK KENAN'ı önermiştim.  %75 AGF Osman Bey de kazandı, önerdiğim banko da. Çok basit bir hatayla 5.000 TL ikramiyeyi kaybettik. O gün kazanacağını düşünüp yorum yazdığım bir başka safkan da King Fury'ydi. Yani üç bankoyla H-H-H şeklinde 60 TL'ye bulabileceğimiz altılıyı elimize yüzümüze bulaştırdık. İnşallah aynı hataya bir daha düşmeyiz. 

ÇAĞLAYAN ŞELALE: Yarış hayatına başladığında 1200 metreyi 1.22 içerisinde koşup dikkat çekmeyi başaran, hakkında yarım kan söylentileri çıkan safkan sonraki süreçte inişli çıkışlı form grafiği ile gözden düşmüştü. Ağustos ayında Aspurçe, Estigeçti, bugünkü rakiplerinden Göldem arkası dördüncülüğü sonrası ise üç ay geriye alındı. Kasım ayı içerisinde üç yarış gören Çağlayan Şelale, son yarışında kazanan safkan kadar iyi koşmasına rağmen düzlükte sürekli içe yatması ve jokeyinin kararsızlığı gibi faktörler sebebiyle üçüncülükte kaldı. Bu defa Halil Yolaçıcı idaresinde piste çıkacak olan safkanın ideal koşullar altında kazanması sürpriz olmaz. 

KOCAYİĞİT // IMPOSING VICTORY: İki koşu önce elde ettiği altıncılıkla kıpırdanan ve ilgimi çeken Kocayiğit, hemen arkasından daha sert grupta bütün yükü çektiği yarış boyunca ortaya koyduğu performansla artık kazanabilecek durumda olduğunu gösterdi. Kısalan mesafede boş kilosuyla bir çırpıda bitirebilir. Kocaeli'de 1500 metre kum pistte Mühendis ile Over Clouds'a çok az farkla kaybeden İmposing Victory'nin son katıldığı 1200 metre mesafeli yarışta tempodan olumsuz etkilendiği düşünülebilir. Bugün eğer önde düşündüğümden yüksek bir tempo olursa uygun rakipler arasında sürpriz bir sonuca imza atması kaçınılmaz. 

NİGARIN OĞLU: Son koşusunun düzlüğünde ufak bir aksaklık yaşadı ama o durum safkana tempo kaybettirdi. Daha sonra toparlanıp bir ara liderliği alsa da içeriden gelen rakibi devrini çoktan almıştı ve arttırarak ilerliyordu. Fakat o gün dışından gelen diğer üç rakibinin bütün ataklarına karşılık veren Nigarınoğlu'nun mücadele gücü, bu tip bir grubu geçebileceği izlenimi uyandırdı. 

MAVİ KILIÇ: Çok değil iki yarış önce buradaki rakiplerinin birkaçını sürklase edip kazanan Mavi Kılıç, ardından katıldığı A2 Yeşil Bursa koşusunda da oldukça başarılı bir performansla üçüncülük elde etti. İstanbul iç pistinde sürdürdüğü hazırlıklarında formunu aynen muhafaza ettiği görülen safkan, bu rakiplerini de geçecektir. 

TİRANLI: Tay satışlarında 450.000 TL bedelle satın alınan Tiranlı'nın annesi Özlenur; Anayurt ve Çaltepe gibi kaliteli iki safkanla tam kardeş. Sahaya erken gelen, Mayıs ayında deklare olduğu koşudan son anda çıkartılan safkan, iyi hazırlıklarla gireceği mücadelede etkili jokeyinin idaresinde sonuca gidebilecek kapasitede.  

ULUBEYİ // BİR ÖMÜR // ATANERHAN: Ulubeyi zaman zaman Bursa'da çok ilginç yarışlar yaparak olmadık gruplarda olmadık yerlerde bitiriyor. Caner Paso da son dönemde Kaya Ekürisi'nin atlarıyla büyük sürprizler gerçekleştiriyor. Bugün de benzer bir neticenin ortaya çıkmaması için hiçbir sebep yok. Verdiği aranın ardında katıldığı her mücadelede formunu ilerleten Ulubeyi'nin bu grupla baş edebilecek kapasitesi var. Bir Ömür ise şanssızlığını bir türlü kıramayanlardan. Tahir Baba, Uzun Bey, Atlıbey arkası dördüncülüğü sonrası Kadir Tokaçoğlu deklaresi ile burada ilgimi çeken bir başka isim. Atanerhan ise Yeşil Yol, Turabi, Günyüzü gibi isimlerle kardeş olsa da kariyeri boyunca onların yanından dahi geçebilen bir koşu yapamadı. Ancak ben daima bu atlardaki potansiyele inanan ve zaman zaman da güçlerini ortaya koyduklarına şahit olmuş bir yarışsever olarak gördüğü üç yarış sonrası toparlanan Atanerhan'ın bu grupta bu kiloyla şans bulabileceğine inanıyorum. 

Gizli Eküri Bursa Altılı Ganyan Tahminleri

5.3.4.7.1
14.11.13.2.1
4 NİGARINOĞLU // 3.6
1 MAVİ KILIÇ BANKO
4.3.1.8.5.7
10.9.11.4.8

60 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski