04 Ocak Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri

 

EVEREST

Ankara'da kazandığı iki çim yarışından sonra bir süre, dinlendirilip piste getirilen safkan kuma çıkar çıkmaz ortaya fark yaratacak performans koydu. O günkü rakipleri bence hiç kolay değildi. Düzlüğe girilir girilmez rahat görüntüsünü 200 direği geçildikten sonra korumasını bilmiş, sert rakiplerini geride bırakmıştı. Bugün mesafenin uzaması ise soru işareti. Çünkü bu pistte orta mesafeli koşularda kazanıp, uzuna yatkın görüntü veren isimler var. Ancak son yarışına göre daha hazır konumda geleceği gruptan Everest, 800'ü 57, 400'ü 28 rahat işiyle kazanarak ayrılabilir. 

ANADOLU YILDIZI

Kısa ve orta mesafeli koşuların usta atlarından olduğuna inandığım Spartacus ile anneden kardeş. Bence son çalışması da çok iyi. Birlikte 800'ü 50.6, 400'ü 25 hafif teşvikli iş yaptığı isim ile düzlük boyunca temposunu bozmadan  daha elinde sermaye var görüntüsüyle çizgiye ulaşırken, seri stile sahip isim olarak karşıma çıktı. Bugün eğer hazırlığını koşuya taşıyabilirse önde boş kalabilir. 

OĞUZBOYLU

Geçen sezon başı bu pistte üç kısa vadeli yarıştan galip ayrıldıktan sonra yaz sezonunu geçireceği Ankara ve İstanbul çimlerinde iki grup koşudan kazanarak ayrılan safkan ara verip, 14 gün önce piste tekrar dönüp, 1500 mesafeli yarışta üçüncü olurken biraz eksikleri ön plana çıkmıştı. Önde çekişip ilk iki sırayı alan Kervantay ve Asrın Pehlivanı isimli rakipleri biraz erken öne atak yapınca düzlükte toparlanması biraz zaman aldı ve potaya yakın yerde tam ivmesini yakalayıp, iki isimden çizgiyi daha dinç ve görüntü olarak mesafe uzun olsa kesinlikle kazanabilecek performansa çıkmıştı. Bugün uzayan mesafe ve usta pilotuyla gidişat avantajını yakalayan Oğuzboylu, 1000'i 1.11.2, 800'ü 55, 400'ü 28.2 çok rahat galobu ile günün banko ismidir. 

MOONFAIRY 

Pistte katıldığı iki kum koşusunda yeterli performanslar sergilediğini düşündüğüm kısrak, son yarışını ağır kiloda ikinci sırada tamamlamıştı. Ancak o gün öndeki tempoyu en geride seyretmesi ve binicisinin de düzlükte kısrağı dışa açması belki kazanmasına mani olmuştu. Bugün koşunu favorisi Espinoza olacak. Ancak burada bir kaç seri rakibi ve kilosunun da fazla olması koşuda farklı sonuca yol açabilecek etken olabilir. Ben yine bekleme yaparak sonuca gitmeye çalışacak Moonfairy'in 26.4 çok rahat, 800'ü 26 rahat  51.2, 400'ü rahat galoplarıyla favorilere sert rakip olacağını düşünüyorum. 

NOT: Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum. 

NORMAL ALTILI

1.3.7.8.11.4

4.1.9

1.2.3

6-OĞUZBOYLU

3.1.7

10.1.2.9

ALTILI

1.3.7.8.11.4

4.1.9.2.6

1.2.3.8.5

6-OĞUZBOYLU

3.1.7

10.1.2.9.3

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski