07 Ocak Kara Kamçı Kocaeli At Yarışı Tahminleri

 

KUTLUŞAHIM

Koşu içinde problem yaşayıp bugüne kayıt yaptıran ilk isimdir. Virajı rakiplerinin en gerisnde alan safkan,ayak değiştirmeyince düzlüğe dışa doğru açılarak girdi. Sonrasında ise binicisi çok mücadele etmesine rağmen kantarmayı tutmakta güçlük çekmiş, 200 direğine kadar anca doğrultabilmişti. 100 tabelasından sonra ataklarıyla dikkat çekmeyi başaran Kutluşahım, potaya en canlı ve diri giren isim olarak koşuya son vermişti. Bugün hemen, hemen aynı ve denk rakipleriyle 800'ü 57.4, 600'ü 40.9, 400'ü 26.4 rahat işiyle yarışacak. Problem yaşamadığı taktirde Kutlu Şahım, birinciliğe en yakın görünen isimdir. 

İkinci BOX'tan çıkan kırmızı şapkalı safkan. 


KOÇUM

İstanbul'da iki başarısız çim yarışı sonrası piste getirilip, iki koşuya çıkıp piste hazırlıklarından sonra uyum sağlamasını bildi. Ancak, bu safkan son yarışında start çıkışında yaşadığı problemden dolayı bence kazanabileceği performansı göstermesine rağmen birincilikten oldu. Start çıkışında rakiplerinin bir hayli uzağında kalıp, 800 direği geçilirken kadraja bile girememişti. Düzlüğü ise mücadeleden kopan iki rakibinin önünde yaklaşık 20-30 metre geride dönüp, 200 direği geçilirken, tabiri caizse neredeyse kanatlanıp, potada farkı 2.5 boya kadar indirmişti. Bugün rakipleri uygun görünen Koçum, İstanbul'da 600'ü 42.6, 400'ü 28, 800'ü 54.5, 400'ü 27.8 rahat işler gerçekleştirdi. Bir defaya mahsus yaşadığı sıkıntıyı atlatmasını umuyor, günün banko ismi olarak öneriyorum. 

Aşağıda videoyu kesmemin sebebi, baştan sona nasıl performans sergilediğini görmemiz. En geride, iç bariyeri tutan KIR SAFKAN. 


TOROSDAĞI 

Uzun aradan sonra bir koşu gören safkan eksikleri kapatmasını bildi. Start çıkışıyla tempoyu rakiplerine kabullendirip, düzlükte yanına yanaşıp ve kazanan Taçsız Kral'a cevap veremeyince, tüm mücadelesi tabeladan iyi yer kapmak olmuştu. Bugün rakiplerine önde fırsat vermeyip, daha tecrübeli binicisi ile düzlüğe lider çıkabilirse kazanması pek sürpriz sayılmaz. Yine aynı koşuda banko olarak önerdiğim ancak, pisti bu kez daha geniş aldığından düzlükte yeteri kadar performansa ulaşamayan Son Oğul, sevdiği pistte rakibine sert rakip olacaktır. Önceliğim bu iki isimden yana. 

SALUKİ

İki koşudur şans verdiğim fakat, İstanbul sentetik pistte yeteri kadar etkili olamayıp kötü sonucu alıp, 5 gün önce İzmir'de önde kaçan rakibinin temposuna ayak uydurmakta zorlanınca, düzlüğe çıkılırken kopmuş ama, yeniden toparlayıp, üçüncülüğü kurtarmıştı. Bugün rakipleri uygun görünen Saluki, hız kesmeden dün sabah Bursa'da piste çıkıp, 29 çok rahat ile dereceli ve akışlı iş çıkardı. Özlediği birinciliğe değişen binicisiyle kavuşabilir. Ankara'da kazandıktan sonra pistte gördüğü tek koşuda rakibi Saluki'nin hemen ardına tabelanın son sırasına yerleşen Tunçdağ, İstanbul'da 600'ü 42.6, 400'ü 28 dereceli iş çıkardı. Rakibinin en ufak hatasını öncelikle affetmeyecek isimdir. 

NOT: Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum. 

NORMAL ALTILI

7.5.2.1

5-KOÇUM

5.3

1.5.4

5.7

7.1.4.3.8.10.5.6.11

ALTILI

7.5.2.1.6.3

5-KOÇUM

5.3

1.5.4.2.3

5.7.6

7.1.4.3.8.10.5.6.11

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski