12 Ocak Kara Kamçı Bursa At Yarışı Tahminleri (GÜNCELENDİ)

 

GENÇ MİMAR

Uzun uğraş sonucu sezonu birincilikle kapatan kısrak uygun grupta bence bugünde bir kez daha foto finişi önde geçecek isimdir. İki koşu önce pistte bir koşuya çıkıp, tempoyu belirleyememişti. Ancak düzlükle birlikte kendini bir anda önde bulmuş, kötü sayılmayan performans ile üç rakibi ile burun, buruna girdiği ikincilik mücadelesinden beşinci sırada ayrılmıştı. Ancak, Kocaeli'de kazanırken tempoyu belirleyip, düzlüğe aldığı avantajı iyi değerlendirerek çıkmış, 200 direğine varıldığında ise rakipleri sprintlerine geç kalınca birinciliği kapmasını bilmişti. Son işini iki gün önce pistte, 800'ü 56.5, 400'ü 29.2 çok rahat yapan Genç Mimar günün banko ismidir. 

KIRDEMİR

Maiden koşularda inişli/çıkışlı performansından sonra kalitesine yakışır koşu çıkartıp, uzun mesafede rahat birincilik alan safkan  uygun grupta yine tempoyu belirleme şansını yakalayabilecek hazırlıklara sahip. Burada rakip olabilecek tecrübeli isimlerin çokluğuna rağmen, 600'ü 42.9, 400'ü 28.9 rahat ve 1200'ü 1.28.2, 1000'i 1.13.8, 400'ü 28.8 rahat galobu ile Kırdemir, birinciliklerine bir yenisini daha ekleyebilir. Bir üst grupta katıldığı uzun mesafeli koşuda , düzlüğe kadar iyi yer tutup mücadelesiyle ön plana çıkan, ilk uzun mesafe deneyimini etkili bitiren Kardeşkaya, 600'ü 43.8, 400'ü 28.3 rahat galobu ile ciddi ve sert rakiptir. 

CHICA BELLA

Gördüğü koşularında iyi sonuçlar alan,bugüne kadar bir defa tabela dışında kalan tay, uzun mesafeye yatkın olmasından dolayı tam olarak performansını sahaya yansıtamadı. Ancak bugün rakiplerinin uygunluğuyla açıkça görünen problemi aşabilecek hazırlıklara sahip. Eğer pist ıslak olursa, şansı biraz daha artacaktır. Bir aylık arayı hazırlıkları ile iyi değerlendiren Chica Bella, 600'ü 39, 400'ü 26.3 çok rahat, 1000'i 1.03.5, 400'ü 24 rahat galopları ile birinciliğin en güçlü adayıdır. 

KIRIMEFESİ 

Start aldığı 23 koşu sonrası birincilikle ilk defa tanışan safkan uzun mesafede etkili performans sergiledi. Ancak bugün mesafenin kısalması performansını etkilemeyecektir. Koşuda bir çok süratli ismin olması ve tempoya ayak uydurabilecek formunu devam ettirmesiyle açığını kapatacaktır. Rakipleri ile hemen, hemen aynı şartlarda mücadele edecek Kırımefesi, 600'ü 42, 400'ü 27.5 çok rahata yakın galobu ile kazanabilir. 

NOT: Sevgili dostlar; Pistlerin durumu ortada. Ben oyunlarımın neredeyse tümünü, pist koşulları ve yorumladığım isimlerin son koşu performanslarına göre şablonumu şekillendiriyorum. Geniş şablonu yarın öğlene doğru pist ve çıkan atlara göre belirleyeceğim. Çünkü, bir at koşudan çıktı mı, hikayesi de değişiyor. Küçük örnek verecek olursam; dün Adana günün dördüncü ayağı BİLDENHAN'ın koşudan çıkartılmasıyla MAHZUNKRAL önde boş kalıp kazandı. Bildenhan koşsaydı ne önde boş kalırdı, nede bu kadar rahat kazanabilirdi.  

ÖNEMLİ: Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum. 

NORMAL ALTILI

3.5.4.1

2-GENÇ MİMAR

5.4

3.2.5

3.4.1.9.10

12.4.6.8.1

GENİŞ ALTILI

3.5.4.1.7.8

2-GENÇ MİMAR

5.4.7.6

3.2.5

3.4.1.9.10

12.4.6.8.1

2 Yorumlar

  1. Çıkan atlar hepimizi mağdur ediyor,sen rahat ol.

    YanıtlaSil
  2. Ozaman Vildan han cikartilmasiyla büyük sahtekarlik var bu işin içinde bütün yarış severler çok şikayetçi herkez ordan yattı ayıptır günahtır ista insanlar nasıl soyuluyo. Her alanda sahtekarlık var vurgun var....bunu TJK ya bildirin kara kamçı..atlar bı anda başka girmesini istiyo halk gecikince sahtekarlık oluyo ayarlama yapıyorlar at ciktimida fovari gelmiyo...büyük vurgun var

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski