15 Nisan Kara Kamçı Bursa At Yarışı Tahminleri

 

BABA OZAN

Geçen sezon İzmir pistini çim ve kum olarak zaman zaman etkili koşup İstanbul sentetik pistte sezonu sert rakipler yanında iki iyi sonuçla kapattı. Bu sezonu ise rakiplerinin çoğundan geç açmasına rağmen yine İzmir'de iki etkili performans ve özellikle son yarışında önünün açılması sonrası kazanan rakibine son noktaya kadar yetişme isteği bence çok farklıydı. Koşu stiline baktığımızda Bursa virajının ve çim yapısının kendine biraz daha yatkın olduğunu görebiliriz. Rakipleri bence bugün tam dişine göre. Muhammet Bilgin'de son yarışında kantarmaya hakim ve teşviklerde istediğini alabilen görüntü bırakmıştı. Koşu temposu biraz da sert olursa şansı bir hayli fazlalaşacak lan Babaozan, gelişen formu, uygun rakipleri ve 1000'i 1.13, 400'ü 28.3 rahat galobu ile birinciliğin en güçlü adayıdır. Burada en ciddi rakip olarak gördüğüm isimse Mahsul. Aynı koşuda start alıp, uzun süre tempoyu belirlediği yarışta 100 direğinin oraya kadar iyi gelip, temposu düşünce kısa zaman içerisinde tabela dışında kalmıştı. Bugün mesafe lehine dönen safkan gördüğü iki koşu arkasına 800'ü 1.00, 400'ü 30 çok rahat galop ile hazırlıklarını tamamladı. Geniş oynayanla ise aradan dönmesine rağmen Kaizbert temsilcisi olup, kalitesi ortada olan Kıyıcı isimli safkanı 28.4 çok rahat galobu ile değerlendirebilirler. 

BAL KIZ 

Son iki koşusunu pistte aldığı birincilikler ile tamamlarken ilkinde hem cinsi rakiplerine üstünlük kurmuştu. Fakat, son yarışında çıtayı biraz daha yukarıya çekip, hafif kilo ile potaya uzanırken performansı ve inatçılığını sahaya yansıtmıştı. Bugün rakipleri yine denk ve dişine göre olan Balkız'ı aprantisi idare edip devam eden formu ve 600'ü 41, 400'ü 26 çok rahat ile tamamladığı son galobunun görüntüsünü sahaya yansıtması halinde Balkız, üçüncü birinciliğini almaya çok yakın olduğunu düşünüyorum. 

HIDDEN MONEYS

Geçen sezon Bu pistte katıldığı üç çim yarışında etkili olup iki kez kazandıktan sonra performansıyla İstanbul'da dişilere mahsus iki önemli yarışa daha çıkmıştı. Kısa vade galibiyeti sonrası, yine o günün en etkili 2 yaşlı dişileriyle GR-2 Yarışta boy ölçüşüp, yakın ara üçüncülüğü ile dikkat çeken Hidden Moneys, sezonu sentetik pistte nefes açarak yaptı. En Ciddi rakip olar4ak gördüğüm Caferbey ve Dragon Pulse önünde önemli sayılabilecek kilo avantajını elinde bulunduran kısrak, 1000'i 1.04, 400'ü 25 işinde fena görüntü vermedi.. Zevkli mücadeleden, sevdiği pistte birincilik çıkarması hiç sürpriz sayılmaz.!

OZGAN

Bence günün her anlamında en zor koşusu. Önde tempoya tutunacak bir çok isim ve belirgin olarak en az dört ismin sprint ile sonuca gidecek olması beni biraz safkana doğru yöneltti. Koşuda belirgin olarak Kayabert, Süerdek ve Oğlum Mutlu'nun ön gurupta hemen yer alıp, bu isimlerinden Kayabert'in temposu ile düzlüğe kadar gidileceğini düşünüyorum. Ozgan'ın daha önceki koşu performanslarına baktığımızda en kötü ihtimal ilk dört içinde yer alıp, düzlükte hemen bindiren safkanlar arasında yer alacaktır. Eğer koşu bu gidişat ile belirlenip, Ozgan'da avantajı yakalarsa, Köyağası Demir, Kaftan ve Galiçya gibi pisti seven ve sonları kuvvetli olan bu isimlere, 1200'ü 1.27, 1000'i 1.1.4, 400'ü 28.2 rahat ve 600ü 41, 400'ü 27 rahat galopları ile karşılık vereceğini düşünüyor, günün banko ismi olarak öneriyorum. 

Üç bankolu İstanbul tahminimi görmek için ÜZERİNE tıkla.

EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum. 

2.ALTILI

3.7.1.5

12.2.4.3

4.8

1.11.3.4.5

7.2.3

10-OZGAN

48 TL 

ALTILI

3.7.1.5.11.2 // 6

12.2.4.3

4.8 // 7

1.11.3.4.5.6.8

7.2.3

10-OZGAN

1000.8 // 201 TL 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski