08 Mayıs Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri

UYGUN GRUPTA CANOBEY KAZANABİLİR.!

Özellikle son iki koşusunda eskiye nazaran performaslarıyla dikkat çekip, ilk defa çim piste çıkmasına rağmen yatkınlığı ve şuan ortada olan durumu ile dişine göre rakipleri mağlup edebilir. Gökhan Babam-Serin Çocuk ikilisinin bittiği kısa vadeli koşuda yetersiz binicisine rağmen, elinden gelenin fazlasını yapmış, geç açılıp, tabelansın son basamağına yerleşmek adına düzlük performansıyla etkili olmasını bildi. Koşunun bugün biraz düşük tempoda ilerleyecek olması rakiplerine avantaj sağlacak ancak değişen binicisi ve 600'ü 39.4, 400'ü 25.8 rahat galoplarıyla Canobey'den birincilik gelebilir. Küçük şablona tavsiye edeceğim isimse King Of Grass olacak. Son iki koşusunda düşük agf almasına rağmen şablonumda yüksek ganyanlarıyla şas verdiğim isim bugün boş kilo ve sevdiği pist-mesafe denkleminide yakalamış duruma geldi. İki gün arayla piste çıkıp, 800'ü 52, 400'ü 26.4 rahat ve 600'ü 38.5, 400'ü 25.8 rahat galoplarıyla Canobey'e en sert rakip olur. . 

BİR KOŞU GÖREN GAMBARU MESAFE AVANTAJIYLA GÜNÜN İLK BANKOSUDUR.!

Geçen sezonun sonlarına doğru, biri bu pist, diğeri Ankara olmak kaydıyla katıldığı iki koşudan galibiyetle ayırlıp, 5 aylık aradan dönerek ikincilik alan safkan mesafe avantajıyla birinciliğe çok yakın görünüyor. O gün daha formda olan Gracias rahat galibiyet alırken, Gambarunun'da üzerine fazla gidilmediğini düşünüyorum. Anca ikinciliği kurtarmak adına biraz daha binicisi üstelemiş, istediği sonucuda almasını bilmişti. Burada gözle görülür iki rakibi, Varlıbey ve Belle France'ın koşuyu önde kabullenecek olmalarından dolayı daha avantajlı konuma gelecek Gambaru, Ankara'da gerçekleştirdiği 600'ü 38.2, 400'ü 24.8  akışlı galobuyla günün ilk bankosudur. 

KONDİSYON DEPOLAYIP FİT DURUMA GELEN BABA HANCI GÜNÜN İKİNCİ İSMİDİR.!

Gördüğü art arda üç koşu ile birlikte istenilen düzeye gelen rakipleri bugün uygun safkan benim güvendiğim bir başka bankomdur. Bence bugünkü rakiplerine oranla son yarışında daha formda ve ciddi isimlerle start aldı. Dyan yana gelen iki rakibini yakın ara kollamasına rağmen, artramayınca üçüncü sırada yer almıştı. Düzlük boyunca temposunun düşmemesi ve binicisin zorlamasına karşılıksız kalmayıp, çizgiden de az diri geçti. Bahsettiğim bu koşusu ile artık kazanabilecek form ve performansa ulaşan Baba Hancı aprantilere mahsus yarıştada etkili biniciye sahip. 800'ü 54.2, 600'ü 39.2, 400'ü 25.6 çok rahat yaparak Ankara'da sonlandırdığı hazırlıkları ile günün ikinci banko ismi olarak kuponlarda şans verilmesi gereken isimdir. 

FORMUNA TEKRAR KAVUŞAN GÜNSALAR SERİYE DEVAM EDEBİLİR.!

Yarış hayatının başında yakaladığı ivmeyi verdiği aradan sonra bir türlü geri kazanamayan yaklaşık 1.5 sene önce birinciliklerine ara veren safkan o günleri aratmayacak koşular çıkarmaya başladı. İki handikap koşuda art arda ağır sikletler ile potaya uzanırken, yarışların her anında hakkını vererek gücünü sahaya yansıtmıştı. 63 KG ile sahaya çıktığı son yarış performansı zaten bir çok şeyi anlatıyor. O günde düzlükte aldığı avantajı sert tempoya rağmen kendini çizgiye atarak korumasını bilmişti. Rakipleri arasında temposunu bozabilecek tek isim Efkarlıefe görünüyor. Tercihli kulvar seçiminde daha avantakjlı boxa girmesine rağmen Günsalar numarayı kolay, kolay teslim etmeyecek. Eğer, düzlüğü yine önde görebilirse, aprantisinin de hata yapmaması halinde kazanabilir.!

EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.


2.ALTILI

2.12 // 1.3

3-GAMBARU

5.1.6.8 // 2.4

7-BABA HANCI

8.2.1.3.4.5.6.7

4.14.7.10.5.1.3 // 11.6.8

44.8 // 192 TL 

1.ALTILI

3.1.4.5.6

1.2

2.4.3.7.12.6.9

2.12 // 1.3

3-GAMBARU

5.1.6.8 // 2.4

64 // 168 TL Daha yeni Daha eski