08 Mayıs Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 

İLK YARIŞINI KOLAY KAZANAN KURTBOĞA YİNE KAZANIR.!

Grupta bir diğer Kaizbert temilcisi olup, ilk startını kazanan Dündarzade'den daha iyi görüntü ve güç olarak fark yaratan tay, kazanırken hiç zorlanmayıp, bir anda farkıda 5-6 bya çıkartmıştı. Bugünde diğer rakiplerini incelediğimde zorlayabilecek bir rakibin olmaması ve Kocaeli'de gerçekleştirdiği 600'ü 42.5, 400'ü 26.6 rahat galobuyla birinciliği alacaktır, günün ilk ismidir.

FORMUNU DEVAM ETTİREN KATSU RAKİPLERİNİN BİR ADIM ÖNÜNDEDİR.!

Geçen sezon aldığı birincilikler ve performansına rağmen büyük koşulşarı pas geçip, sentetik kumda yoluna devam eden safkan başarılı olup, dört kez potaladı.Aradan nasıl döneceği merak konusuyken 16 gün önce gitti denilen yarış birinciliğini, 100 tabelasının önünde başlattığı güç gösterinden galip ayrılmayı sonuna kadar hak etmişti. Doğrusu o gün tempo çok sert olmadı, ama bugün bakarsak olma ihtimali çok yüksek. Subutai, Miss Beren, Avalanche ve Adana'dan formda gelecek olan Ascot'a göre daha hazır konumda oldğununa inandığım Katsu, 600'ü 36.2, 400'ü 23.2 rahat işinde eksiksiz sahadan ayrıldı. Günün ikinci, banko ismidir. 

KISALAN MESAFEDE LUMINARY RÖVANŞI ALMAYA ÇOK YAKIN.!

Alihan ve Luminary ikilisi bugüne dek üç keza karşılaştılar. Bir Ankara'da sürat koşusu, diğeri 21 gün önceki galibiyetle Alihan iki kez rakibini mağlup etti. Fakat, burada geçen sezonun sonlarına doğru koşu mesafesine çıkan bu ikiliden Luminary rakibine ezici üstünlük kurmuştu. Aslında bu pistte en son mücadeleye çıktıkları yarışta rakibinden baştan aldığı liderliği düzlükte bir süre koruyup liderliği versede  mücadele içerisinde potaya kadar kalmayı başararak yakın ara tabelanın son sırasına oturdu. Bu koşuda temposunu bozmaya çalışacak Special One'dan daha süratli ve kaliteli isim oldğunu düşündüğüm Luminary, kısalan mesafe ve 600'ü 39, 400'ü 25 çok rahat yakın galobuyla rövanşı alırsa hayatta şaşırmam.!

DENK GRUPTA SENSİZİM BİR DAHA FAVORİM.!

Son koşusunda hatırlarsanız yine favori olarak önerdiğim kısrak pistin değişmesiyle birinciliği rakibi Flashing Girl'e kaptırmıştı. Bugun kısrak adına tek handikap bence Çipçe'nin bir koşu görüp hazırlıklarında iyi işler çıkarması olabilir. Nedeni ise tempoyu bu kısrağın belirleyip, rahatsız edebilecek bir ismin olmaması.  Bence koşunun geneline bakarsak gidişat şansını ve fırsatı yakaladığı çim piste formundan bir şey kaybetmeden gelecek olan Sensizim, 23.3 kısa sprintiyle sürprize imza atabilir. 

EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.


2.ALTILI

10.11.3.6 // 9.2

4-KATSU

13.5.11.15.17.2.9.18

5.1

3.4 // 1.2

16.11.3 // 7.6

38.4  // 192 TL 

1.ALTILI

3.4.6.5.8

9.1.3.6.10.15.4.13

5.1.2.4

2-KURTOBA

10.11.3.6.2

4-KATSU

80 TL 

Daha yeni Daha eski