12 Mayıs Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

KAZANCI

Son iki koşusunda sıçarama yaşayan safkan bugün en ciddi rakip olarak görünen Goşa'dan bugüne dek uzun mesafede başarı yakalamamış olsada bence daha şanslı konumda. Rakibide uzun mesafedede kendisi gibi az deneyim yaşadı ve bugün stiline yakın olan Temelşah'ın bozacak olmasıyla gidişatı lehine çevirecek isimdir. Burada geriden toparlayacak isimlerin bir adım önünde gördüğüm Kazancı, 800'ü 55.7, 400'ü 27.7 rahat galobuyla birinciliğin en güçlü adayıdır.

YAPARSIN OĞLUM

Yarış hayatına bu pistte kazanarak başlarken seri stili ve deneyimli görüntüsüyle sahadan mutlu ayrılan safkan  pedigresinin hakkını vermişti. Koşudan ikincilikle ayrılan rakibine tempoyu teslim edip, düzlükte kısa bir lütten sonra kolayca mağlup etmeyi bildi. Bugün rakiplerinin uygunluğuyla start çıkışıylka beraber aldığı liderliği potaya kadar taşımkasını beklediğim Yaparsın Oğlum, 400'ü 24.2 çok rahat yakın galobu ile günün banko ismidir. 

GÖĞÜSGEREN

Geçen yıl eskişye rağmen daha sık koşuara çıkıp etkili performanslarına bugünkü koşu olan Kafkasya galbiyetini ekleyen safkanın aradan dönüp aldığı üçüncülük bence sürprizdi. Eğer iyi durumda olup, bir sıkıntı olmadığı vakit, her an her rakibi geçebilecek kalite ve güce sahip. Bugün koşuya İzmir'den kayıt yaparak eklenen Aşanbaba, yarışın hikayesini baştan sona değiştirebilecek tempo ve inatçılığı gösterecek. Burada olmasaydı koşu biraz daha rolanti tempoda ileryebilirdi. Ancak, Hayalet Kız ve Nartın Kılıcı ikilisi de safkana başlarda katılacak iki isimdir. Geride bekleyecek atlar arasında rakiplerinin gidişat ve gördüğü yarış sonrası pistte gerçekleştirdiği 600'ü 40, 400'ü 25.5 çok rahat, 800'ü 51.8, 400'ü 25.7 rahat galoplarıyla Göğüsgeren birinciliğin en güçlü adayıdır. 

AŞKABAT

Geçen sezon bu pistte üç büyük koşuya katılarak kendi günün biraz dışına çıkan safkan toıparlamak güçlük çektiği için bir süre geriye alındı. Bence en etkili olabileceği mesafelerden birini bugün çıkacak. 6 ay sonra Adana'da bir koşuya çıkıp sert rakipler yanında, uzun mesafeyi etkili performansıyla kazabilecek kadar koştu. Rakiplerinin bir kısmı ters nesafede koşarken, bir kısmı ise yarış için yeterli hazırlıklara sahip değil. Son işini iki gün önce pistte gerçekleştirip, 800'ü 59.5, 500'ü 29.5 rahat işe imza atan Aşkabat günün banko ismidir. 

NORA SHINE

Adana kumunda aradan sonra nefes açıp bir koşu göre ve etkili olan kısrak, pistteki ilk yarışını üç hafta önce performansını koşu geneline yaydığımız etkili olarak tamamladı. Düzlükte tam ritmini yakalamışken ufak tefek aksaklıklar yaşayınca potaya iki rakibi ile birlikte girmişti. Piste fazlasıyla alışıp, bicini değişikliğine gidilen Nora Shine, 600'ü 38.9, 400'ü 25.5 rahat galobuyla fit duruma gelen kısrak günün alternatif tekidir. 

EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.


2.ALTILI

4.1.2.7.6.10

2.1.3.8.6

3.8.6

4.2.1.7.3 // 5.6.8

4-AŞKABAT

7-NORA SHINE // 6

45 // 144 TL 

1.ALTILI

7.1.3.4 // 5

9.7 // 4

1-YAPARSIN OĞLUM

4.1.2.7.6.10

2.1.3.8.6

3.8.6

72 // 135 TL 

Daha yeni Daha eski