16 Mayıs Kara Kamçı Bursa At Yarışı Tahminleri

 

BESTEKAR

Aradan sonra katıldığın ilk yarışını kazanırken biraz olsun zorlanan ancak kalitesiyle bugün sertleşen grupta yine birinciliğin en güçlü adayıdır. Önde tempoyu belirleyecek olan Kadhan'ı düzlüğe girilmeden sıkıştırması gerekir. Çünkü burada yine rakipleriyle mücadele içine girecek Mehtar'ın da düzlükte yarışa ortak olması şansını bir tık azaltsada Bestekar'ın iki rakibine oranla pist avantajını en iyi şekilde kullanıp, kantarmada sırıtmayan binicisiyle potaya uzanmaya yakın olduğunu düşünüyorum.

KIYICI

Bugüne dek Bursa çim pistinde üç koşuda üç galibiyet alan ve geçilmezliğini koruyan safkanı İstanbul'da daha sert rakipler yanında favori olarak önermiştim. O günde performansıyla ön plana çıkmasına rağmen, piste yabancılık çekti. Düzlüğe çok rahat görüntü ve kazanır havasıyla girmesine rağmen Musfata Çiçek'in safkanı en başta rakiplerinin içine yaslaması, sonra karar veremeyince yeniden ayak değiştirip, bu kez dışa doğru alma çabası, bence safkanı birincilikten etti. Bugün pist avantajıyla birlikte, uygun rakipleri yakalayan Kıyıcı, 5 günlük ara sonrası kazanacak isimdir. Günün ilk bankosu olarak değerlendirilebilir. 

CRAZY AMAZON

Geçen sezon İzmir pistinde etkili sonuçlar alıp, zaman zaman sert rakipler yanında başarılı olan, kum pistte sezonu açıp iki kötü yarış sonrası aldığı ikincilik ve bu pistte 17 gün önce galibiyetle yeniden eski formuna kavuştu. Bugün bakıldığında rakipleri yine uygun. Hazırlıklarını 600'ü 36.3, 400'ü 23.6 rahat ile tamamlayan Crazy Amazon, Özcan faktörünü de eklersek uygun rakiplerini mağlup edebilir. Günün ikinci bankosu olarak kuponlardaki yerini alabilir. 

DRAGON PULSE

Kış sezonunu geçirdiği İzmir'de art arda kum pistte birincilikleri aldıktan sonra çime dönen ve bunda başarıyı katıldığı iki koşuda ispatlayan safkan uygun rakipler ile koşacak. Bu piste ikinci olduğu yarışta 100 tabelası geçilirken çok sert sprint atmış ancak rakibine potada yakalamıştı. O gün binicisi başlarda düşük seyir eden tempoyu izlemekle yetinip, düzlüğe çıkıldığında da sürekli yer değiştirip, ataklarına geç başlatınca aldığı sonuca razı etmişti. Bugün aynı hataya düşmez ise Dragon Pulse',in kazanan isim olacağını düşünüyorum. 

EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

2. ALTILI

2.4.3.7

9.5.1.13.11.4

1.3 // 6.2

5-CRAZY AMAZON

2.1.3

2.16.13 // 8.12.3

43.3 // 173.2 TL 

1. ALTILI 

7.11.3.2 // 5.4

5.6.4

1-KIYICI

2.4.3.7

9.5.1.13.11.4

1.3 // 6.2

57.6 // 173.2 TL 


Daha yeni Daha eski