19 Mayıs Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

 

ICE TEA

Geçen yarışında banko önerdiğim safkan rakiplerinden Torosdağı'nın da olduğu koşudan üçüncü sırada ayrılıp performans olarak sınıfta kaldı. Ancak o gün temponun çok düşük olması ve grubu da önünde toparlanan rakiplerinin bir hayli gerisinde dönmesine Ahmet Çelik'le uyumsuzluğu da eklenince bire çok haya ve olumsuzlukla sahadan ayrıldı. Bugün tam aksine tempo biraz daha kuvvetli olacak gibi. İki koşuda görerek pistte tam tecrübe yakalayan Ice Tea, 1000î 2.02, 400'ü 24.5 rahat galobuyla birinciliğin en güçlü adayı konumundadır. 

RABATTO

Geçen sezon ara ara aldığı iyi sonuçlarla bu yıla farklı bir boyutta gireceğinin sinyallerini daha ara sonrası Antalya potaladığı şartlı koşuyla belli eden safkan 3 hafta önce temponun lehine dönmemesiyle favori çıktığı yarışta tabelanın son sırasına yerleşmişti. O gün grubu en geride dönen isim olup, dışa açılmasına rağmen, sprintini hem geç atmış, hem de rakiplerinin direnci kırılmayınca o günkü şartlarda fena sonuç almamıştı. Bugün, bir çok faktörü lehine döndürecek şartları yakaladığını düşünüyorum. Uzayan Karataş'ın 54 KG kantarmada olması ile diğer rakiplerine bakarsak, bence büyük faktör olarak karşımıza çıkıyor. Burada bir çok isimle düzlükte girişeceği birincilik mücadelesinden daha önde gördüğüm Rabatto, koşuya erkenden ağırlığını koymaya çalışacak rakiplerinin yükselteceği tempoda, 800'den açılıp 54.7, sonunu 25.4 akışlı ve diri gerçekleştirdiği galobuyla, kuponlarına günün bankosu olarak yazılacak isimdir. 

LAST BEST

Adana'da iki kloşu sert rakiplerle ile koştuktan sonra uygun grubu ve şartları yakaladığı zayıf isimler yanında birinciliği biraz zorlanarak alan safkan, bugün daha zorlu sınava çıkacak. Tempoda geçen ki gibi o kadar düşük seviyede ilerlemeyecek. O gün rakiplerinden Çilekeş, viraja girilir girilmez yakaladığı ivme ile farkı bir anda açınca yakalaması çok güç olmuştu. Bugün aynı hataya düşerse kendine nazaran daha önce devreye girebilecek form ve kalitede isimlerin olduğunu düşünüyorum. Deli Vahşi, Çilekeş ve Hikaye isimli rakiplerinin ön tarafta oluşturacağı tempoya eğer ayak uydurup, çok gerilerde beklemezse 1200'ü 1.16.5, 1000'i 1.01.7, 400'ü 25.8 çalışarak galobuyla Last Best kazanabilir.!

DAYLIGHT RIDE

Bugün programda en güvendiğim isimdir. Pistte kısa mesafeli koşuda tabelanın son sırasında yer alırken çabuk uyum sağlayacağını belli ettikten sonra, 17 gün önce pistte orta mesafeyi tabelanın son sırasına yerleşerek bitirdi. Ancak, bugün start aldığı rakiplerinin koşularıyla kıyasladığımda bence, çok farklı bir isim olduğunu kanıtladı.  O günün performansına bakacak olursak düzlüğe tempoyu yakalamış rahatlıkla girmesine rağmen, başlarda artıramayınca birincilik mücadelesinin ortasına çok yaklaşamadı. Zaten kaybettiği iki rakibine baktığımda biri Nora Shine, diğeri de Harlan Draka, iki rakibi de geçen hafta içinde diğer koşularından kolayca galibiyet alıp maidena veda ettiler. Hazırlıklarını eksiksiz sürdüren Daylight Ride, 1000'i 1.02.7, 400'ü 24.2 Real Runner'la gerçekleştirdiği galobundaki hırsı ve  devamlılığı olabilecek kaliteye sahip olduğuna inandığım isim, günün alternatif tekidir. 

EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

NORMAL ALTILI

3.4.6.5

9-RABATTO

7.8.5.3.4

4.5.3.6.1

6.4 // 7.2

2-DAYLIGHT RIDE

20 // 40 TL 

ALTILI

3.4.6.5

9-RABATTO

7.8.5.3.4

4.5.3.6

6.4.7.2

2.10.12.11.1

160 TL 


Daha yeni Daha eski