20 Mayıs Kara Kamçı Bursa At Yarışı Tahminleri

 

KING BORA

Bu sezon Adana çim ve kum pistinde gördüğü bir çok koşuda başlarda sergilediği kötü performansı, son yarışlarına taşımayan safkan denk grupta kazanabilir. Geçen hafta bugün ilk kez sahaya çıktığı pistin çiminde binicisi ile birlikte gelmişti. Ancak o gün mesafenin kısa oluşu şans faktörünü kazanan seri rakibi Dokuzbakırlı önünde çok aza indirmişti. Düzlükte bir ara 10 kadar olan farkı potaya yakın kapatmayı başaran King Bora piste uyumuyla da ayrıca dikkat çekti. Uygun rakipleri yanında bugün birinciliğe uzanabilir. 

RÜZGAR SESİ

Maidendan çıktıktan sonra koşularına çoğunlukla kısa mesafelerde devam edip, kötü sonuçları bir br sıralayan safkan, farklı sonuç almaya çok yakın. İki koşu önce bu pistte ilk kez start aldığı uzun mesafeli yarışta ikinci olurken rakiplerinin bir kısmını geçip, yatkınlığını sahaya fazlasıyla yansıtmıştı. Son koşusunda çok kötü performans sergileyip, düzlüğün bir bölümünden sonra tamamıyla mücadeleden kopmuş sıralamadaki yerini hak ederek tamamlamıştı. Bugün rakiplerine oranla daha hafif siklet avantajını değerlendirmesini beklediğim Rüzgar Sesi değişen binicisi ve 600'ü 42, 400'ü 28 rahat galobuyla birinciliğin en güçlü adayı olacaktır. 

KARAMUSTAFA

Son iki koşusunu kaba kuma çıkmayıp, hava muhalefeti nedeniyle pist değişince sentetikte, son startını ise GR-1 olarak Ankara'da üçüncü sıraya yerleştiği koşular ile tamamladı. Bugün eğer ir şansızlık yaşamazsa kazanacağını düşünüyorum. Koşu temposu yine geçen yıllardan beri Yollaraz ve Yeltay'ın olduğu yarışlarda gidişat sert olmuştu. Bugünde aynı mücadeleyi bu iki isimden izleyeceğiz. Yinew bu pisti tanıyıp önlere sarkacak Tuncer ve Pıtır'ın da rakiplerine yakın gidecek olması önünü biraz daha açacak. 13 gün önce o kadar sert ve mücadele gücü yüksek yarıştan çıkıp, İstanbul'da 800'ü 54.5, 400'ü 26.5 rahat galobuyla fit duruma geldiğini belli eden Karamustafa bence en iyi anlaştığı Nevzat Avcı ile birinciliğe çok yakın görünüyor. Günün banko ismidir

TUNÇ SİPERİ 

Bugüne iki kayıt yaptıran safkan, üst yarış olan GR-3 ORHAN Gazi koşusunu pas geçip ilgilileri tarafından daha cazip rakipler yanına sevdiği mesafede katılacak. Sezona kötü başlamasına rağmen, aralıklarla iki yarışa daha çıkıp, bir ikincilik aldı. Ptır'a mağlup olurken, bugüne denk rakiplerinin tümü tabelanın diğer basamaklarına itmişti. Zaten yarışı incelediğimizde tek rakip olarak gördüğüm Selim Abi'nin aralıklarla koşup, sıkıntılı bir isim olması önündeki tüm engelleri kaldırıyor. Bugüne dek elde ettiği üç birinciliğin ikisine imza attı piste tekrar dönüş yapan Tunç Siperi, 600'ü 42.5, 400'ü 27.8 rahat galobuyla günün ikinci bankosu olarak kuponlardaki yerini almalıdır.

 EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

ALTILI

2.6 // 3.1.5

4.1

1.4.2

7.4.3.1.6.2.11

6.9.10.3.2.1

2-KARAMUSTAFA

50.4 // 126 TL 

2.ALTILI 

7.4.3.1.6.2.11

6.9.10.3.2.1

2-KARAMUSTAFA

7-TUNÇ SİPERİ

3.1.5 // 4

9.1.3.5.6 // 12.4.11.5

63 // 138.8 TL 

Daha yeni Daha eski