24 Haziran Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 

KOPDAĞ

Sentetik pistte iki koşu gördükten sonra 4 aylık aradan iyi sonuçla dönen safkan denk grupta maidendan çıkacağını düşündüğüm isimdir. O gün koşuda bir takım talihsizlikler yaşadı. Tempoya geç ayak uydurduğundan ilk 200 metrelik dilimde yer tutmakta zorlanmıştı. 800 tabelası ile başlayan kolay görüntüsünü rakiplerine ayak uydurmaya başlamakla birlikte, düzlüğün büyük bir bölümünde göstermiş ancak, yine rakiplerinin arasından dışa çıkamayınca pes edip ,iç bariyere doğru binicisi Mertcan yürütmüştü. Önde tempoyu belirleyip kendini potaya atan Ribery'den daha etkili performans sergileyen Kopdağ, bugün tüm hazırlıklarını yapıp, en son ise 800'ü 50.4, 400'ü 25.4 rahat galop çıkardı. Uzayan mesafede, stiline daha yakın jokeyi yakalayan safkan günün ilk banko ismidir.!

SERTBERK

Bugüne dek verdiği aradan bile etkilenmeyip, katıldığı dokuz koşudan galibiyet çıkartan safkan en son Ankara'da sert rakiplerinin içinde binicisi Mehmet Akyavuz büyük sayılabilecek hatalar yapmasına rağmen potaya uzanmıştı. Rakiplerini bugün o güne nazaran daha hafif sayılır. Çoğu ismi de zaten mağlup eden Sertberk 800'ü 57.5, 400'ü 28.3 rahat galobuyla günün ikinci banko ismidir. 

ZAFER ATEŞİ

Son yarışında bu safkanı banko önermiştim ancak hem mesafe biraz kısa geldi, hem de tempo tam istediği gibi oluşmadı. Düzlükte alında kazan Real Runner ile birlikte hareket edip, bir müddet rakibiyle giriştiği mücadeleyi kaybedince Özcan Yıldırım tabelanın diğer basamaklarını kapmak adına biraz safkanı zorlamıştı. Fakat, son 100 tabelanın orada yeniden canlanıp potaya üç rakibi ile beraber giren Zafer Ateşi yine aynı sayılabilecek rakip ve eklenen isimler ile koşacak. Tempoyu kim önde tutar diye baktığımda startı düzgün alırsa Cagner veya bir sürpriz yaparsa Vincitore'da önde kendini bir andan bulabilir. Düzlükte yine kızışacak birincilik mücadelesinden tekrar sevdiği mesafeye dönen Zafer Ateşi, 600'ü 35.5, 400'ü 23.3 rahat galobu ile birinciliğin en güçlü adayıdır. Yanına rakip olarak önce Vincitore, yeri olanlar ise son koşusunda toparlayan Mr Görkem ikilisinden birini tercih etmelidir. 

TIME TO SHINE

Son kazandığı koşuda yine benim ön planda tutuğum safkan çimi daha iyi koşacağını ilk iki yarışında belli edip, en son rakibi Subutai'ye 3 boyluk fark atarkende bunu ispatlamış oldu. O gün tempoyu baştan yakaladıktan sonra viraja girilir girilmez numarayı rakibinden çalan safkan mesafe katlandıkça performansını bir tık daha artırıp potaya kendini bence kolay şekilde atmıştı. Bugün temposunu yine bozmaya çalışacak bir kaç isme karşı yine sahaya gücünü yansıtacağına inandığım Time To Shine, 1000'i 1".04.5, 400'ü 25.2 rahat galobu ile birinciliğin en güçlü adayıdır. 

EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.


2.ALTILI

1.13.9.7.3.8.5

1.10.5.9.7.6.8

9-SERTBERK

5.7 // 2

8.7 // 1

3.7 // 1.4

47.5 // 211 TL 

1.ALTILI

3-KOPDAĞ

3.1.2.4.6.7

3.7 // 8.2

1.13.9.7.3.8.5

1.10.5.9.7.6.8

9-SERTBERK

70.5 // 141 TL Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski