02 Temmuz Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

 


YİĞİTBATUHAN

Bu sezon aprantisi ile katılmadığı  tek koşuda binicisi Gökhan Kocakaya ile uyumu yakalamayıp tabela dışında kalan safkan, formunu kazandığı yarış ile tekrar ispatladı. Bugün mesafe yine lehine. Önde temposunu bozmaya çalışacak olan Güzel Çocuk ve Çığgüzeli'ne hızlıca baskıyı uygulayabileceği dış start avantajını da iyi kullanacağını düşünüyorum. Adana'da en son kazanırken daha uygun rakipleri geride bırakan Yiğitbatuhan, Ankara çimine daha yatkın ve bir çok birinciliğe imza attı. Son galobunu 800'ü 56.8, 400'ü 28.1 rahat galobuyla birinciliğin en güçlü adayıdır. 

ALRAZİYE

Adana çiminde başladığı iyi koşularının devamını pistte getirip, tempoyu belirlediği iki koşuda iyi sonuçlar aldı. Ancak, İstanbul'da sert rakipler yanında kötü sonuç sonrası yine orada sentetik kuma çıkıp beklenmedik sonuçla karşı karşıya kaldı. Bugün sert binicisi ile birlikte denk grubu tekrar yakaladığını düşündüğüm kısrağı önde rahatsız edebilecek rakibi yok gibi. Kısa arada bu koşu için tek galop sığdıran Alraziye, 600'ü 42, 400'ü 27.5 rahat galobuyla beyaz bayrak ayna yaparak kazanırsa şaşırmamak gerekir.

GUNEF

Yarış hayatına pek parlak başlangıç yapamayan tay, aslında kötü koşu çıkarmadı. Önde tempoyu üstlenen rakibinin hemen ardına konumlanıp, düzlükte en önde baskı yapan isim olmasına rağmen, temposu 200 tabelasına yaklaşılırken düşmüş, yaslandığı bariyer dibinde tabelanın iyi yerlerinden yer kapma mücadelesi vererek kalan mesafeleri geçirmişti. Bu kısrak adına bugün çok farklı performans çıkarmasını bekliyorum. Genel olarak saha görüntüsüyle de hazır konuma geldiğine inandığım Gunef, 1000'i 1.04.8, 400'ü 25.5 rahat galobu ile maidena veda eden  isim olabilir. Günün banko ismi olarak tavsiye ediyorum. 

EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

2. NORMAL ALTILI

6.10.2.5.7

3.9.7.5.1

6.8.9

5.3.1

4-GUNEF

8.6.2

81 TL 

ALTILI

6.10.2.5.7

3.9.7.5.1

6.8.9.2

5.3.1

4-GUNEF

8.6.2.5

144 TL 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski