03 Temmuz Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 


BRIGHT FIRE

Son koşusunda banko önerip bahsettiğim gibi kısa mesafede her an koşu kaybedebilecek bir isim olmasına rağmen, özellikle temponun bir tık yüksek olduğu gidişatlarda, kalitesiyle ön plana çıkmasını beklediğim safkan kazanırken bunu ispatlarcasına koştu. Bugünde bakarsak, tam koşu karakterleri oturmayan ancak bir kaç seri ismin önde birbirini yıpratmasıyla başlayacak mücadeleden grupta kalabalıklaşınca Bright Fire'ın galibiyet çıkarması sürpriz sayılmaz. Düzlükte üzerine koyarak performansını yukarıya çekeceğini düşündüğüm safkandan 23.5 çok rahat kısa sprintiyle birincilik gelebilir.!

ABATHAN

Yarış hayatının ilk startına birincilikle başlamaya yakın görünen safkan idmanlarında genel olarak iyi görüntü bıraktı. Bu safkan şansı yaver gitmeyen Diliran gibi şampiyon bir isimle tam kardeş. Bu kan hattına sahip bir kaç ismi eküri elden çıkarmıştı ancak, Abathan bu isimlerden biri değil. İlk koşusunda rakip seçimi de denk sayılır. Startı iyi alması halinde bugün etili olmasını beklediğim Abathan 600'ü 40.2, 400'ü 26.4 rahat galolu ile birinciliğin en güçlü adayıdır. 

KURT ENGİN

Son koşusu hariç bugün denk katıldığı dokuz koşuda sadece bir kez tabela içinde yer alıp, pek etkili olamamıştı. Ancak son koşusu ile çıkışa geçen safkan çim pistte elde ettiği iki kötü sonuca rağmen sevdiği mesafeye tekrar çıkacak. Zaten Babaismail ve Hüruçan gibi uzun mesafeli koşuların başarılı ismi ile anneden kardeş. Burada rakip olarak gördüğüm Nakış, Dahi Kız ve Keşiftay üçlüsünden daha hafif siklet avantajına sahip olup galoplarında kendini biraz daha geliştirip, form tuttu. Son işini 800'ü 57, 400'ü 28 rahatı iç pistte gerçekleştiren Kurt Engin günün sürpriz bankosudur. 

EDİTÖR:

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.


2. ALTILI

2.1.4.6.7.8

6.8.2.4.5.6.9

1.8

5.7.2.3

1.8.7.3

9-KURT ENGİN

141 TL


2.NORMAL ALTILI

2.1.4.6.7

6.8.2.4.5.6

1-BRIGHT FIRE

5.7.2.3

1.8.7

9-KURT ENGİN

43.2 TL


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski