01 Eylül Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

 


ADALIBEYİ

Bugün aşağıda banko önereceğim ahırdaşı Yeşil Oba'yla birlikte piste çıkıp dikkat çekici galop yapan tay, eşleşmenin ilk temsilcisi. Annesi Adalı Kız'da hiç start almamış isimdir. Ancak bu kısrak, Maşuka'nın temcilcisi olmasından dolayı, 1'i grup-1 olmak kaydıyla altı koşu açık koşu galibiyetine sahip kaliteli isim Egeberk ile ana-baba bir kardeş. Kalitesinden şüphe duymadığım Adalı Beyi, hazırlık dönemini fit duruma gelebilecek düzeyde tamamladı. Ekürine nazaran teşvik almasına rağmen, 1000'i a.09 galobu sonrası, 600'ü 409.5, 400'ü 26.5 işinde finişe dinç girmeyi başaran Adalı Kız, birinciliğin en güçlü adayıdır. 

ŞAHİN MAHMUT

Bugüne dek grupta katıldığı koşular ve aldığı sonuçlarla gücünü ispatlamasına rağmen, Ankara'nın  havası özellikle 3 yaşlı safkanlar açısından her zaman farklı olmuştur. Bugün mesafe biraz daha uzun olsa belki, tüm isimler dahil, şansı %50'ye varabilirdi. Ancak, bu pistte yine koşu mesafesinde, iyi yer tutma şansı varken, biraz beklemeye geçip, rakipleri konum aldıktan sonra devreye girmek isteyince, ikincilikte kalmış, GR-1 ÇANAKKALE ZAFERİ koşusundaysa pisti harmanlamasına rağmen, en dış bariyerde gelerek kazanmasını bilmişti. Son startıda burada ikincilik aldığı koşuya benzer oldu. Ancak bugün temponun biraz yüksek olmasıyla şansı aratacak olan Şahin Mahmut, dün sabah, 26.5 kısa sprintinde eksiksiz görüntü ortaya koydu. Yine birinciliğe çok yakın görünüyor. 

YEŞİLOBA

Yarış hayatının ilk startına ciddi hazırlıklar yaparak başlayacak olan tay, eşleşmenin de ilk temsilcisi olacak. Ane Günsur yarış hayatı boyunca bir kaz piste çıkıp sonuç alamadı. Tam kardeşi Selvihan'da keza katıldığı bir çok yarışta performans olarak vasatı aşamazken, anne kardeşi Çayeli'de dört startta maidena veda edemedi. Ancak Yeşil Oba 2.5 aydır süren hazırlıklarında bence fazlasıyla iyi işler çıkartıp  güven verdi. Burada iç kulvar, 1 çekme avantajını elinin tersiyle itmeyecektir. 1000'i 1.09.2, 400'ü 28.2 rahat yaptıktan sonra, 600'ü 40.2, 400'ü 26.5 çok rahat işinde, iki grubu da düşünürsek, yeni koşacak taylar arasında en sağlam ve ayakta duran isim olarak karşıma çıktı. Ayağına seri bir isim olduğuna inandığım Yeşil Oba, beyaz bayrak ayna deyimiyle henüz ilk startında kazanacaktır, günün bankosu olarak kuponlara işaretlenmelidir. 

SEZER ANKARA 1. ALTILI GANYAN TAHMİNİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLA

EDİTÖR

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

2. NORMAL ALTILI 

1.7.8

8.2.3.6.11.14

2.8.5

1.3

7-YEŞİL OBA

7.8.10.13

ALTILI

1.7.8.4.2

8.2.3.6.11.14

2.8.5.7

1.3

7-YEŞİL OBA

7.8.10.13.11.3Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski