11 Ağustos Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

BİDANEM

Çim ve kum pist ayırt etmeyen kısrak, uzun zaman sonra uzun mesafeye çıktıktan sonra iki yarıştır geçilmezliğini koruyor. Bugün rakipleri bence çok uygun. Zorlayacak iki isme baktığımda Fotokızı ve Üçgüzel ikilisi görünüyor. Ancak aprantisi iyi idare ederse rakiplerinin hiç şansı olduğunu düşünmüyorum. Grupta tempoda ısrarcı isim olmaması da işini biraz daha sıkı tutup, kolaylaştırmasına yol açıyor. Düzlüğe bahsettiğim iki isimden daha avantajlı dönmesini beklediğim Bidanem, kalitesini konuşturup, yarışa ağırlığını koyacaktır, günün ilk banko ismi olarak öneriyorum. 

LADYS SECRET

Geçen sezon bu pistte etkili sonuçları sonrası, uzun sayılabilecek araya girdikten sonra sezonu grup kou ile açıp tabelanın hemen dibinde beşinci sırada yer almıştı. Fakat, uzun mesafede uygun rakipleri yakalayınca birinciliği usta pilotuyla kapan kısrak, kısalan mesafeden etkilenmeyecektir. Yine tempo tam aradığı  hızda olacak. Düzlüğe girilir girilmez ataklarını sıklaştırmasını beklediğim Lady Secret, 1200'ü 1.19, 1000'i 1.05, 400'ü 26 çok rahat galobunda formunu biraz daha geliştirdi. Sert rakip sayılabilecek Seriday, Gleamy ve Warshova önünde şansı bir hayli fazla olan kısrak, birinciliğe çok yakın görünüyor. Günün ikinci banko ismidir. 

GÖLALAN

Başarısız koşuları sonrası hemen, hemen bugüne denk rakipler yanında uzun mesafeyi birincilikle tamamlayan safkan, İstanbul'da sert grupla verdiği mücadeleden gücü nispetinde performans sergileyip, tabela dışında kaldı. Ancak kaba kumda daha iyi sonuçlar alabilecek at olduğunu pistte fark yaparak kazandığı koşuda göstermişti. Ağır siklete sahip Arifcan isimli rakibi tempoyu belirleyecek. Düzlükte sprinter isimlerde dahil tümünden artan performansıyla sıyrılmasını beklediğim Gölalan,  600'ü 4.7, 400'ü 27.3 çok rahata yakın galobuyla kazanacaktır, günün üçüncü banko ismi olarak öneriyorum. 

YAMANBEY

Geçen sezon İstanbul'da sert rakipler arasında aldığı iyi sonuçlar sonrası, 8 aylık araya girip, gördüğü üç koşu ile toparlayan safkan uygun rakipler ile start alacak. Son koşusu bence bu gruba yetebilecek düzeydeydi. Koşunun başından sonuna kadar stilinin dışına çıkıp, önde kaçan rakibinin ensesinde beliren safkan, erken girdiği sert mücadeleden tabelanın son sırasında çıkmasına rağmen, özverisi ile dikkat çekmesini bildi. Bugğn koşuyu biraz daha gerilerde kabullenip, düzlükte performansını artırmasını beklediğim Yamanbey, pist değişikliğinden etkilenmediği taktirde, 800'ü 53.8, 400'ü 25.6 çok rahat galobuyla günün dördüncü banko ismidir. 

EDİTÖR

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

ALTILI

1.2.6.8.4.3

3.4.2.1

3-BİDANEM  / 4

7-LADY SECRET / 1.3

8.2.1.3.5.6.4.10

7-GÖLALAN 

1.3.2.4.5.6.7

1.8.2.3.4.6.5

3-YAMANBEY 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski