10 Eylül Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

 

VAİZ

İzmir'de kısa ve orta mesafeli koşularda aldığı iyi sonuçlarla geçen sezonu kapattıktan sonra, bu sezonu geç açan safkan, yine İzmir kumunda kazanarak başlamış, sentetik pistte etkisiz kalmıştı. Ancak son koşusunu bu pistte rakibi Unchained'a kaybederken ilk kez uzun mesafeye çıkarak ikinci olurken sönük kalmadı. O gün temponun düşün olması sebebiyle, rakibi karşısında pek fazla şansı kalmamıştı. Fakat bugün, ilk defa böyle sert grupta start alacak olmasına rağmen, tempo bir tık daha yüksek olacak. Özellikle burada Unchained'ın, eküri isimler Cagner ve Luminince ikilisinin baskısına uğrayacak olması, Uğurtay ve El Nino'nun da öne yakın gidecek olmasıyla düzlükte Vaiz'in aradığı tempoyu yakalayıp çıkacak olmasına yakın görünüyor. Pistte gördüğü yarışla beraber tecrübe kazanan safkan, en son 600'ü 36.3, 400'ü 24.2 rahat iş gerçekleştirdi. Sert grupta günün sürprizini gerçekleştirebilir. 

NİRVANA

Sezonu üç koşu art arda kazanarak açtıktan sonra bu pistte aldığı sonuçla hayal kırıklığı yaratan, İstanbul'da ilk sınavını Tay Deneme koşusunda yapan kısrak ikincilik alırken yeniden toparladı. Önde tempoyu kurup kazanan rakibiyle uzun süre yan yana gidip, atlatmak için büyük çaba sarf etmiş ancak başaramamıştı. Bugün bence önündeki tek enle temponun biraz düşük olacak olması. Yine önlere yakın gitmesini beklediğim Nirvana temposunu erkeden yakalayabilirse, 800'ü 50.2, 400'ü 24 rahat galobuyla birinciliğin en güçlü adayıdır. 

PÜR DİKKAT

Bu sezona kötü başlamasına rağmen, son üç koşusunda toparlayıp, aldığı sonuçlarla dikkat çeken kısrak, ilk kez uzun mesafede şansını deneyecek ancak ben etkili olabileceğini düşünüyorum. Anne kardeşi Valencia'da yol haritasını böyle belirleyip, İstanbul'da uzun mesafeli Kısrak koşusunda ikinci, Nenehatun'da ise kazanmıştı. Bugün rakipleri bence uygunlaşan Pür Dikkat, Kocakaya faktörünü de iyi değerlendirip, 600'ü 39.5, 400'ü 25.6 çok rahat yakın galobuyla kazanacaktıre, günün banko ismi olarak yazılabilir. 

EDİTÖR

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

2.NORMAL ALTILI

3.5.4.1.6.8

11-VAİZ

5.1.6

3.1.2.4.5

6.2.4.3

9-PÜR DİKKAT

43.5 TL 

ALTILI

3.5.4.1.6.8

11.2.10.5

5.1.6

3.1.2.4.5

6.2.4.3

9-PÜR DİKKAT

172.5 TL 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski