13 Eylül Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri ( TUTTU)

 

WIMBLE

Piste hızlı giriş yaparak önce şartlı, daha sonra Kısa vadeli yarışta iki kötü sonuç aldıktan sonra İstanbul sentetik pistte etkili performansıyla ikincilik alan kısrak uygun kilosuyla sert rakiplerini geride bırakabilir. O koşuda virajı çok iyi alıp önde tempoyu belirleyen rakibinin yanına yanaşmasına rağmen bariyeri tercihleyen rakibiyle uzun süre giriştiği birincilik mücadelesinden sonlara doğru galip çıkmasına rağmen, yine güçlü bir isim olan Perotti'ye mücadeleciliğinden bir şey kaybetmeden potada yakalandı. Bugün sahaya çok daha tecrübeli ve güçlü çıkacak. Önde tempoyu belirleyecek İsdemir'e yapışacağını düşündüğüm Wimble, 800'ü 50.9, 400-24.7 çok rahat galobuyla çok istediği birinciliğe yakın görünüyor. Günün ilk banko ismi olarak değerlendirilebilir. 

VICTORY WEAPON

Bu bir çok koşuda iyi performans sergilemesine rağmen, stiline yakın rakiplerinden dolayı tempo kuramadığı yarışlar olan safkan İstanbul'da iki kez kazanırken sert sayılabilecek rakipleri geride bıraktı. Bugün az atın olduğu grupta tempoyu Kübra Hanım eğer ısrarcı olmazsa belirleyeceğini düşünüyorum. En son Gr-2 koşuda da uzun süre önde götürdüğü yarışta düzlükte etkili rakiplerine direnemeyince tabela dışında kalıp, mücadeleden erken kopmuştu. Bugün eğer aynı avantajı alıp, liderliğini düzlüğün orta kısmına kadar koruması halinde Victory Weapon, 800'ü 50.2, 400'ü 25.2 rahat galobuyla beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir. 

VAY TUNA VAY

İlk kez kum piste şansını deneyecek olan safkan denk rakiplerle ile koşacak. Kazandıktan sonra Gru-1 koşuda etkisiz kalıp, bir sonrasında ise yorgun görüntüsünü sahaya yansıttığı için üçüncü sırada tamamladığını düşünüyorum. Ancak bu yarış için yeteri kadar dinlenme fırsatı bulup, tek kısa işinde 600'ü 36.2, 400'ü 23.6 rahat galobuyla Vay Tuna Vay günün sürprizini gerçekleştirebilir. 

BİROL BEY

Grupta bence denk isimlerin mücadelesi olacak. Koşuya tempo verecek bariz bir ismin olmamasından dolayı, ya Hunting ya da Birol Bey ikilisinden biri öne düşecektir. Ancak son yarışlarında apranti ile mücadele eden bu safkan, iki iyi sonuç aldı. Bugün eğer düşündüğüm gibi tempoyu belirlerse, düşük götüreceğinden, düzlükte avans alıp, sermayeli şekilde 200 tablasına kadar da gideceğini düşünüyorum. Burada en ciddi rakip olarak gördüğüm Hunting'de mücadele sevmeyen fakat, kantarma elde döndüğü yarışlarının çokluğundan dolayı en zorlayacak isim olarak görünüyor. En son gerçekleştirdiği 800'ü 50, 400'ü 25 çok rahat galobunda temposunu beğendiğim Birol Bey günün ikinci banko ismi olarak değerlendirilebilir.

EDİTÖR

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.ALTILI

1.4.2.3
6-WIMBLE
3.4 / 5.2
3.1.6.8.5
2.9 / 7.5
7.8.4.5
5.2.3.1
2-BİROL BEY
5.6.9 / 4

1.ALTILI GANYAN: 435 TL VERMİŞTİR. 

2.ALTILI GANYAN: 1494 TL VERMİŞTİR. Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski