14 Eylül Kara Kamçı Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 

GÖKÇE HATUN

Zaman zaman bu pistte sezon içinde iyi sonuçlar alıp, henüz kazanamayan kısrak bence daha etkili olabileceği mesafeye çıkacak. Ankara'da en son 1200 mesafeli çim pist yarışında bence bugünün galobunu gerçekleştirip biraz daha güçlendi. Bugün ağır sikletle yer alan Goşa tempoyu belirleyecek olup, az da olsa Benzenci'nin presine maruz kalacak. Ancak temponun düşük olmasıyla Gökçe Hatun'un şansı bende bir adım daha fazla oldu. Pist performansına bakıldığında koşu mesafesini üç kez start alıp, iki birinciliğe imza attı. Uygun grupta kazanırsa şaşırmayacağım isim olur. 

MAHİR ABİ

İlk defa sentetik kum pistte koşacak fakat, ben etkileneceğini düşünmüyorum. Bugüne dek kazandığı üç yarışı da ikisi  bu pist, diğer Ankara olmak kaydıyla çim pistte. Favori olarak yer aldığı son yarışında karataş'la yıldızı koşu içinde bir türlü barışamadı. Düzlüğe lider çıkmasına rağmen, ayak deiştirmekte geç kalıp, kendini de iç bariyere atınca mücadeleden düşmüş, tabela dışında kalmıştı. Fakat bugün, seri rakipleri olmasına rağmen, Özcan'la performansı bir tık daha artacak olan Mahir Abi, 1000'i 1.11.5, 400'ü 27.7 rahat galobuyla birinciliğe çok yakın görünen isimdir. 

ANADOLU KOPARAN

Yarış hayatının ilk startında gösterdiği performansla bence fazlasıyla iyi tay olduğunu belli eden safkan ekürinin de uzun zaman sonra ilerisini görebileceği bir isim olarak düşünüyorum. Anne kardeşi Zabunhan vasat sayılabilecek performans sahaya yansıtmıştı. Ancak bu safkanın Native Khan'la  eşleşmiş olmasıyla da 1600 ve üzeri mesafeli çim ve sentetik yarışlarında adından sıkça söz ettireceğini düşünüyorum. Kazanırkende, virajı en gerinin bir önünden dönmesine rağmen, kendinden emin adımlar atmış, 200 tabelasından sonraysa rakiplerini, ufak, tefek sıkıntılar yaşadığı anlarda bile geçebileceğini belli edip, potaya uzanmıştı. Halis Karataş'la tekrar sahada uygun rakipleri yakaladığını düşündüğüm Anadolu Koparan, Ankara'da gerçekleştirdiği 600'ü 38.3, 400'ü 24.8 rahat galobuyla günün banko ismidir. 

EDİTÖR

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

2. NORMAL ALTILI

7.5.4.6

7.1.4.2

7.2.4.6.5

3-ANADOLU KOPARAN

3.2

3.1.7

2. ALTILI

7.5.4.6

7.1.4.2.11.5.10

7.2.4.6.5

3-ANADOLU KOPARAN

3.2.7.9

3.1.7


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski