17 Eylül Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

 


HAYALET KIZ

Kısa bir aradan dönecek olmasına rağmen rakiplerine geçit vermesini beklemiyorum. Daha sert gruplarda özellikle uzun mesafeli kum yarışlarını tempoyu aldığı zaman daha etkili sonuçla tamamlayan kısrak, bugünde bunu başarabileceği rakipleri yakaladı. Rakipleri tarafından Ekstra taktik uygulamazsa start çıkışıyla tempoyu belirleyecek olan Hayalet Kız, 1000'i 1.02.5, 400'ü 24.5 rahat galobuyla beyaz bayrak ayna deyimiyle potaya uzanabilir, birinciliğin en güçlü adayıdır. 

AYPARS

Geçen yılın büyük bir bölümünü Oğuzboylu,'ya yardımcı olmak adına grup koşularda tempoyu belirleme görevini üstlenip, bunda başarılı olan safkan zaman zamanda iyi sonuçlar aldı. 1 yıl 1 ay önceki son kazandığı yarışta zaten bugünkü mesafe olup, Gr-2 idi. İki koşu önce rakibi Rusdamat'a kaybederken ise mesafe kısa oldğu için rakibine teslim olduğunu düşündüğüm Aypars, son çim pist denemesi de pek etki değildi. Bugün mesafenin kendi açısından normale dönmesiyle şansı katlanan safkan, 800'ü 57.5, 400'ü 27.4 rahat galobuyla bir solukta potaya uzanabilir. 

GOLD DESIGN

Adana kumunda beş kez uzun mesafeli koşuya çıkıp performansıyla ön plana çıkan safkan, son ikinciliğinde, Espinoza'dan başlar başlamaz yediği presle numarayı devir edince bu sefer düzlükte atlatmaya çalışmıştı ancak bunda da pek başarılı olamadı. O gün rakibi gerçekten bugüne dek en iyi mücadelesini gösterince Gold Desing'i de beraberinde 100 direğine kadar taşımış, Gökhan Babam kazanan isim olmuştu. Arada 161 gün olmasına rağmen o günde kazanabilirdi diye yazdım. Bugün yine müsait grupta koşacak. Grupta önde rahatını bozabilecek tek isim Kahraman Trader. Liderliği rakibine teslim etse bile bu kez geri alması daha kolay olacak. Aranın son 1.5 ayı, sahada sürekli eskiden olduğu gibi kısa ve orta derecede galoplarla sürdürüp, 23.5, 600'ü 37.7, 400'ü 24.3, 23.5 çok rahat yaparak tamamladı. Dinçlikle uygun grupta kazanacağını düşünüyorum, günün banko ismidir. 

DİYARBEKİR

Yine form tutamayan isimler arasında yer almasına rağmen, son koşularında formuna bakarsak ufak, tefek kıpırdamalar görünen safkan, 60 kg apranti ile koşarken daha hafif siklete sahip rakibi Feyat Baba'ya mağlup olmuştu. Bu pistte kazandığı üç birincilikte uzun mesafede. 16 gün önce yine mesafeden etkilenip, altıncı sırada olurken, fena görünmedi. Müslüm Çelik'le kilo ve mesafe avantajını iyi değerlendirebilirse Diyarbekir'in, özlediği birinciliğe denk grupta ulaşması sürpriz sonuç sayılmamalı. 

EDİTÖR

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

ALTILI

7.3.4.5.10
7.1.6 / 4.2
4-HAYALET KIZ
8.7.5.3.2
5.4 / 1
3.5.2 / 4
1-GOLD DESING
5.2.4.9.10
10.11 / 9.4.1.8

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski