18 Eylül Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 

BİDANEM

Bu sezonu geç açmasına rağmen, son zamanların grupta en formda ismi olarak sahaya çıkan kısrak, tempoyu belirlediği koşularda performansını da artırıyor. Bugün tamda öyle bir grup yakaladı. Yinekum pistte etkili olmuş isimlerle kısa mesafede start alıp ikinci olduğu son yarışı bence bugün için yeterliydi. Mesafe şartlarını yakalayan Bidanem, önde boş kalma avantajını iyi değerlendirip, 600'ü 45, 400'ü 28.3 rahat galobuyla kazanacağını düşünüyorum. Günün ilk banko ismidir. 

FLYING NUN

Kendi yaş grubunda start aldığı uzun mesafeli koşularda kalitesini ortaya koyup iki kez art arda kazandıktan sonra Grup koşuda sert rakipler yanında üçüncü sırada yer aldı. Bugün tecrübeli rakipleri olmasına rağmen formda olması dolayıyla koşuya ortak olacaktır. Heva ile başlayacak olan liderlikten dolayı tempo biraz düşük gidecek. Ancak bu yarışta bir çok ismin şansı olması, bence mücadele biraz erken sertleşecek. Son uzun galobunu 1200'ü 1.16, 1000'i 1.01.5, 400'ü 24 rahat yaparak tamamlayan Flying Gun birinciliğin en güçlü adayıdır. 

DAME TIME

Son beş koşusunun dördünde uzun mesafeye çıkıp pedigresinin hakkını veren, ancak Gr-1 Anafartalar koşusunda başarısız olan safkan bugün denk rakiplerle koşacak. Özellikle kazandığı yarışlarda tempoyu elinde tutmasıyla ön plana çıkan Dame Time kum pistin efsane ismi Good Curry ile de kardeş. Belki benzder özelliklere sahip değil veya onun kadar başarılı olma yolunda ilerlemesine rağmen farkını ortaya koymaya devam edeceğini de düşünüyorum. Düzlükte en ciddi rakip olarak gördüğüm Katsu'ya direnebilirse, 600'ü 37.6, 400'ü 25 rahat galobuyla kazanabilir.!

CANIMKARDEŞİM

Bugün formda ve güçlü ekürisi Demirperde daha favori görünmesine rağmen ben safkandan farklı bir netice bekliyorum. En uzun mesafeli yarışını bu pistte Gr-12 İstiklal Savaşında 2100 çimde koşmuş tabela yapmamıştı. Ancak bugün uzayan mesafeyle ve güçlü rakiplerle giriştiği son yarışlarında yakaladığı tecrübeyi sahaya yansıtabilir. Pedigrisi de baba Ayabakan, kısrak babası ise Demirkazık olduğundan buna çok uygun. Gökyüzü'nün tempoyu belirleyeceği yarışta zevkli birincilik mücadelesine dönüşecek düzlüğe bir tık dinç çıkabilirse CANIM kardeşim, eküri avantajı ve 1400'ü 14.28, 1000'i 1.12.8, 400'ü 27.3 rahat galobuyla potayı önde geçebilir, günün banko ismi olarak öneriyorum. 

EDİTÖR

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

ALTILI

2.7.5.3

2.6.7

2-BİDANEM

6.7.5.8.1 / 4

4.9.7 / 8

7.1.3.6

1.3 / 2

11-CANIMKARDEŞİM (1 EKÜRİ)

4.6.2.1Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski