22 Eylül Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri

 

TRİLYA

Uzun aradan sonra zayıf grupta nefes açarak eksiklerini gideren safkan yine denk rakip seçimiyle formda aprantisinin de katkılarıyla potaya yakın görünüyor. Geçen yıl uzun mesafeli yarışlarda fena sayılmayacak sonuçlar aldı. Ancak potaladığı bir çok koşunun orta ve sayılabilecek mesafede olmasıyla farkını ortaya koyan Trilya koşu sonrası Ankara'ya getirilip iç pistte 27.3 çok rahat işe imza attı. İki rakibi Düello ve Diwine Speed'in aradan dönecek olması, Feyman Abi'nin de tempoyu belirli bir bölüme kadar taşıyıp temposunun düşmesini fırsata çevirecek Trilya küçük kuponlarda günün ilk banko ismidir. 

ROCK KINGDOM

Bu sezonu geçen ay açan safkan gördüğü iki koşuyla form tuttu. Adana'da kısa mesafeli yarışla başlangıç yapan safkan galop niyetini katılıp tabelanın son sırasında yer aldıktan sonra performansını biraz artırıp, üçüncülük aldığı sonuçta tam hazır konuma geldi. Geçen yılda zaten mücadele ettiği üç uzun mesafeli kum koşusundan galibiyetlerle ayrılmış isimdi. Bugün tempoyu belirleyecek isim Commitment olacak. Düşük seviyede ilerleyecek gidişatta şansı bir hayli artacak olan Rock Kingdom, Kocakaya ve kilo avantajına sahip olmakla birlikte pistte 800'ü 53.5, 400'ü 25.5 rahat işe imza atarak galoplarını tamamlayan safkan günün banko ismi olarak kuponlara işraretlenmelidir. 

ALDERAMİN

İki kötü sonuç sonrası 62 gündür sahaya çıkmayıp rakiplerinin form olarak biraz gerisinde kalan kaliteli kısrak bugün gidişat avantajını lehine döndürebilir. Özellikle Çığgüzeli, Güzel Çocuk ve Erkmen gibi üç süratli ismin başlangıçla birlikte çetin geçebilecek sert mücadele gireceklerini düşünüyorum. Düzlüğe kadar yerini ilk dört içerisinde korumasını beklediğim Alderamin, kısa mesafeye rağmen sürprizi gerçekleştirebilir.

FOTOKIZI

Kocakaya kantarmaya oturduktan sonra farkı sonuçlar alarak iki yarış art arda seri yakalayan kısrak, aslında sezon boyu tabelaya yakın bitirdiği çim yarışlarında kötü performanslar sergilememesine rağmen binicilerinin de hatasıyla geri planda kaldı. Bugünde tempo tam istediği yönde seyir edecek. Yılmaz Hoca'nın liderliğinde düzlük görülecek gibi. Yine son ana kadar bekleyip, etkili düzlük sprintiyle koşuya ağırlığını koymaya çalışacak Foto Kızı, 1000'i 1.12, 400'ü 27.2 rahat, 400'ü 27.2 çok rahata yakın işleriyle birinciliğe çok yakın görünüyor. 

EDİTÖR

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

ALTILI

4.1.3.2.5

2.3.6

1-TRİLYA

2.7.6.1 / 10.4

7.1.3.9.10.8

7-ROCK KINGDOM

3.2 / 1

5.6

4.9.8.1.7
Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski