23 Eylül Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri

 


FISTIKCAN

Sentetik pistte bugüne dek bir kez start alıp kötü sonuç çıkarmasına rağmen, kaba kum performansıyla yine iyi sonuçlar aldı. Son zamanlar aldığı kötü sonuçlara kazandığı Bursa'daki yarışıyla dur diyen Fıstıkcan, bugün ağır sikletle koşmasına rağmen etkili olmasını beklediğim ve pistte bir kez potalayan Gülnisacan'la eküri. Bursa'da eksiksiz galoplarını sürdüren ikiliden Fıstıkcan, 600'ü 41, 400'ü 27.6 rahat, 1000'i 1.11.6, 400'ü 28.3 rahat iki işiyle günün banko ismidir. 

ARTEMISA GENTILE

Katılıp kazandığı iki koşuda kalitesini fazlasıyla sahaya yansıtıp, kolay birincilikler alan kısrak, yine birinciliğe çok yakın görünen isimdir. İlk koşusunda, start  çıkışından sonra fazla sıkıştırılmamasına rağmen, düzlükte rahatça rakiplerini egale etmişti. Yine dişilere mahsus kısa vadeli koşuda bu kez başlangıçla birlikte bayrağı devir alıp, 200 tabelasına kadar yine kolay görüntüsünü son metrelere doğru elde götürüp, kırmızı çizgiden emin ve kendine güvenli şekilde geçti. Bugün sertleşen rakiplerinden baskı yiyecek olmasına rağmen Artemisa Gentile, 600'ü 37.8, 400'ü 24.3 rahat galobuyla zoru başarabilecek güç ve kaliteye sahiptir. 

PRINCESS KHAN

Geçen yıl maidendan çıkamayan ancak bu seneye flaş başlangıç yapıp art arda kazanan kısrak, son iki aylık süreçte kendini geliştirip, her an her sonucu alabilecek güce ulaştı. Son sürat koşusunda rakipleri bir tık daha zayıf olmasına rağmen, koşunun geneline bakacak olursak ikinci geçtiği potadan, gurubun en iyi performansını sergileyerek tamamladı. Bugünde bence tempo yüksek olacak. Çirçuz, Guillotine ve Special One önde buluşacak isimler. Yine favori konumunda yer alan Valley Of Flowers bu üçlünün hemen gerisinde koşuyu takip edecektir diye düşünüyorum. Tempodan uzak kalmasını beklediğim Princess Khan, nefesini iyi kullanıp, sprint mesafesini de tutturabilirse, 600'ü 35.6, 400'ü 23 kısa sprintiyle kuponlara öncelikle yazılması gereken isimdir. 

LION VICTORY

Bu sezon grupta yer alan rakipleri de en az kendisi kadar etkili oldu ancak, mesafe dereceleri bence hepsinden daha farklı. Ankara'da rakibi Bright Fire'ı 1300 mesafeli yarışta geçerken, üst düzey performans sergileyen safkan devamını değişen binicisiyle 100 metre kısalan mesafede yine Bright Fire ve Urfa Aslanı'nı mağlup etti. Burada zaten en ciddi rakibi, Samurai Kajiki gibi görünüyor. Ancak start çıkışıyla tempo belirleyecek olan Lion Victory, Ankara iç pistte 600'ü 41.5, 400'ü 26.5 çok rahat işle hazırlıklarını tamamladı. Bir aksilik olmazsa, kazanmasını bekliyorum.

EDİTÖR

Her gün büyük emeklerle hazırladığımız içeriklerimize ve tahminlerimize büyük teveccüh gösteriyorsunuz. Teşekkür ederiz. Fakat ekonomik anlamda siteyi ayakta tutmakta her zamanki gibi güçlük çekiyoruz. Çünkü sizlerden FAZLA bir destek göremiyoruz. Sizleri sitenin kalkınması için daha duyarlı olmaya davet ediyor ve hepinize bol şans diliyorum.

ALTILI

1.Koşu: 2-FISTIKCAN

2.Koşu: 2.1.3.6

3.Koşu: 3.4.5

4.Koşu: 6.7.1.5 / 4.2

5.Koşu: 5.4.1 / 6

6.Koşu: 2.9.4 / 6.10

7.Koşu: 7.4

8.Koşu: 2-LION VICTORY

9.koşu: 9.1.4.6.5Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski