23 Ekim Gizli Eküri İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

 


KOCA SEYİD // MAVİ KILIÇ // GIRL GONE BAD: Koca Seyid, Grup 1 beşinciliği öncesinde benzer bir grubu 62 kg ile geçti. Mavi Kılıç ise sentetik performansları kötü dursa da aslında piste çok yatkın bir safkan. Ayrıca o koşularının henüz form tutmadığı bir döneme gelmiş olduğu da unutulmamalı. Çünkü kardeşleri Mavi Kumsal ile Salvatore bu pistte önemli başarılara imza attılar. Yine pistin başarılı isimlerinden biri olan Girl Gone Bad ise kilo avantajına sahip ve Karataş deklaresi almış. Bu üç safkan düşük bütçeli kurgular için yeterli görünüyor. 

INERTIA: Yarış hayatının ilk koşusunda Kocakaya ile favorilerden biri olarak piste çıkıp bekleneni verememişti. Ancak bu kez çime döndü ki Momentum tayları olan Vector, Anavarza, Babadoğan, Maharani gibi isimlerin hepsinin çimde birincilikleri var. Hatta çim performansları kum ya da sentetiğe göre çok iyi. Gördüğü yarışla tecrübe de kazanan tay için en iç kulvar da bir avantaj.

COSMIC KID // LION VICTORY: Kraliçe Elizabeth'de sonlardaki güçlü ataklarıyla dikkat çeken ve Kurtel Ekürisi tarafından anne karnında 52.000 $'a satın alınan Cosmic Kid, aynı koşuyu daha önceki yıllarda üçüncü tamamlayıp ardından Dişi Tay Deneme  ikinciliği ve Kısrak Koşusu üçüncülüğü yapan Florida Coast gibi bir Lemon Drop Kid tayı. Ancak bu tayın farkı annesinden geliyor. Bir Galileo temsilcisi olan Sanima, Grup 1 galibi kısraklardan Sophisticat'in tayı. Lion Victory ise şimdiye dek ortaya koyduğu performanslar göz önünde tutulduğunda burada önde boş bırakılırsa yine bir solukta bitirecektir.

CHECKY SON // PANAGEA: Üçüncü startında çok sürpriz durumdayken altını çizerek banko önerdiğim Checky Son, koştuğu her yarışta beni gururlandırmaya devam ediyor. Son olarak Grup 1 Ankara üçüncülüğü elde eden safkan kısalan mesafeden etkilenmezse kazanabilir. Panagea ise tempoyu vereceği bu mücadelede rakiplerine son ana kadar direnebilecek bir safkan olarak öne çıkıyor. 

JUNYOR SELİM: Junyor Selim bugün çok geri planda kalmış. Son koşusu epey üst gruptaydı ancak bir önceki yarışında Ezerdöver'e 1 boy farkla kaybetti. Onun da öncesinde Mübariz, Egetay ve Alevkıran'a karşı dişe diş bir mücadeleye girişti. Anladığım kadarıyla kısa vadeli son koşusunda elde ettiği netice ve bugünkü mesafe bu safkana fazla şans verilmemesine sebep olmuş. Fakat bence bu grupta birinciliğin en güçlü adayı.

Ragner, kısa vadedeki son beşinciliği ile artık toparlandığı ve her an bir yarış kazanabileceğini gösterdi. Gürboğa, yarış hayatına gecikmeli başladı. Dostbağı ile tam kardeş olması özellikle bu mesafelerde sürekli iyi yarışlar yapabileceğine işaret ediyor. Zaten o da yarış koştukça daha iyi yerlere geleceğini yavaş yavaş gösteriyor. İki yarış önce kazandığı pist ve mesafede rakiplerine göre daha uygun kilosu ile şanslılardan. Halay ise günün sürprizlerinden biri olarak göze çarpıyor. İdman pistinde Kralömer'in yanında çok diri görünüyordu. Muhakkak kuponlarda yer bulmalı.

GÜNÜN DİĞER AT YARIŞI TAHMİNLERİ

LORA HANIM: Yarış hayatına başladığı koşuda startı iyi alamadı. Koşu boyunca da kendisini dışarıya atıp Karataş'ı epey yordu. Düzlüğe gelindiğinde çok gerilerdeydi ama daha sonra dışarıya açılıp çok kuvvetli bir sprint attı. Eğer o gün mesafe 1400 olsaydı büyük ihtimalle kazanarak başlardı. Karataş bugün kendi atını tercih etmiş ve boşa düşen kısrağa Ayhan binmiş. Romolo ile anneden kardeş olduğu için 4. kulvar avantajı ile bir anda öne doldurup çıktığı gibi bitirmesini bekliyorum.

Şansınız bol, bahtınız açık olsun. 

Gizli Eküri İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

2. ALTILI

1,3,8 // 2,6
7,12,10,9,4,1
2,3,8 // 7,1
4,2,1
5 JUNYOR SELİM // 6,8,9
9 LORA HANIM BANKO

19,44 TL // 216 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski