02 Ocak Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri


Nasılsın yeğenim, iyi misin? Ben bugün de maşallahı olanlardanım. Sabah zıpkın gibi uyandım. Fişek gibi ayaklandım. Hızlı bir şekilde kahvaltımı hazırlayıp üstüne köpüklü kahvemi içtim. Sonra da bültenin başına geçtim. Biraz baktıktan sonra da Karşıyakalı Cemo koda adlı seyis yeğenime gizli bir arama yaptım. Bana söylediklerini aynen yazıyorum:

"Dayı'm bugünkü bülten çok karışık. Her an her şey olabilir ama yine de sana müthiş bir banko verebilmem mümkün olacak. Geçen gün ahırların arasında yürürken iki seyisin şarkı söylediğini duydum. Biri öbürüne "Onu benden siz aldınız, İstanbul sokakları" diyordu. Hemen notumu aldım. İki gün sonra da  İstanbul Light'ı gördüm. Ahırında keyif yapıyordu. Beni görünce ahırın kapısına geldi. Bir elini ahırın kapısına attı. Şöyle bir yan döndü. Öbür elindeki kürdanla dişinin arasındaki yoncaları temizliyordu. Bana göz attı. Anladığım kadarıyla sana selam söylüyordu. Ben de ona aleykümselam dedim."

Görüyorsun yeğenim, yalnızca seyisler, antrenörler değil atlar da bana hürmet ediyor. Gücümün herkes farkında. Sen de farkında ol. Ben bu işin mektebini Veli'de okudum. Doktorasını da çiftlikte yaptım. 

Dün akşam Büllük Adnan, Çarkıfelek Osman, bir de Yancı Hikmet geldi. Okeye üçüncü beklediler. Kahvede benden başka kimse yoktu. Emekli takımını çoktan söğüşlemiştim. Sonunda bana teklif sundular. Hesabı ödetmesine oynadık. Herkes kendine oynadı. Üçü beni araya alıp bedava çay kahve içmenin peşine düşmüştü. Çarkıfelek beni taşlıyordu. Yancı'yla Büllük de açıyordu. Sonunda ben 2 sayıya düştüm. Çarkıfelek'in 4 sayısı vardı. Büllük'ün 10, Yancı'nın da 10 sayısı kalmıştı. Sırtlarını yaslayıp Çaykur Rıza'ya seslendiler. Tam ekmek tost yanına ayran siparişi verdiler. Üçünden biri açarsa hesap bana kalacaktı. Ben de Çaykur'dan iki ekmek arası çift kaşarlı, sucuklu tost siparişi verdim. Yanına da büyük ayran söyledim. Büllük bıyık altından gülerek "Tam biteyim mi diyorsun Nalko?" dedi. Ona sadece bir söz söyledim: Oyununu oyna. 

O el takozu kafalarına vurdum yeğen. Çarkıfelek kaybetti. Ben üçüncü oldum. Üçünün de tostlar boğazına durdu. Çaykur Rıza avucunu ovuştururken masadan kalkıp ceketimi giydim. Ceketimin iç cebinden bir peçete çıkartıp masaya attım. Sonra da kapıdan çıktım. Şoka uğramışlardı. Son bir dönüp baktığımda Büllük, peçetede yazanları okuyordu: Benimle dans etmek zordur, samba bilmeyen piste çıkmasın. 

Gözlerinden öperim yeğenim, şansın bol ola. Beğeniler çok düşük.

Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3,4,2,7,1
2,4,1
1,2,4
3,4,5,8,7,9
3,1,8,2
2 İSTANBUL LIGHT BANKO

162 TL

2. ALTILI

3,4,5,8,7,9
3,1,8,2
2 İSTANBUL LIGHT BANKO
3,2,1,5,8
5,6,4
5,9,8

162 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski