21 Ocak Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

BAYPATRON: Kasım ayının sonunda Berkalp ile Kral Ömer'in dibinde bitirirken Afacan ve de Özekan gibi isimleri geride bırakmasıyla dikkat çeken Baypatron, hemen ardından Berkalp, Muzobaba ve de Ulubatur'un ardından dördüncü olmuş, sonrasında katıldığı handikap mücadelelerde ise ağır kilosundan olumsuz etkilenmişti. Burada ise rakiplerine göre çok daha uygun kilosuyla öne çıkıyor. 600'ü 46 çok rahat işindeki görüntüsünü de beğendiğim safkan, alternatif tekim olacak. 

SOPHIANEA: Start aldığı dokuz koşuda iki kez tabeladan düşen ve de üç defa birincilikle buluşan Sophıanea, katıldığı üst seviye yarışlarda da etkili sonuçlar aldı. Bundan iki yarış önce Horror ve Dolya Vorovskaya gibi iki güçlü isimle kafa burun bitiren kısrağın beşinci olduğu kısa vadeli mücadelede de rakipleri sertti. Kasım ayının sonunda ise bugünkü pist ve de mesafede benzer bir grubu kolaylıkla geçti. At sahipliğine soyunan Selim Kaya'nın koşacak ilk atı olması hasebiyle de ilgi çeken bir isim olan Sophianea buradan birincilik çıkartacaktır. 

FEDAİ: Bir yıl ara verdikten sonra katıldığı son startında Black Grape'e yarım boy farkla kaybeden Fedai, daha evvelinde katıldığı kısa mesafeli sentetik yarışlarında ortaya koyduğu performansla bugün için umut vaat eden ve de favori olmayı hak eden bir isim. Bugün koşacak olan ekürisi Mübariz ile birlikte gerçekleştirdiği son işinde iyice toparlanmış ve de kondisyon açığını gidermiş görünen kalite safkandan iyi bir yarış gelecektir.

NİZİPLİ KALKAN: Son koşusunda viraja gerilerde girmesine rağmen düzlükte toparlanıp dışa açıldıktan sonra attığı sprintle ikinciliği kurtaran Nizipli Kalkan, o gün ayrıca hem 400 direği geçilirken dışa açılmak için epey efor sarf edip mesafe kaybetmiş hem de son metrelere doğru önündeki Yiğit Kral'ın sprint yolunu kapatması nedeniyle aksiyonunu da yitirmişti. Bu kez Mertcan Çelik daha iyi sevk ve de idare ederse kazanabilir. 

Herkese bol şans dilerim.

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1,5,2,7,4
6,3,4,7,10
7 BAY PATRON // 1,4
5 SOPHIANEA BANKO
6,7,2,3
6,1,4,8

60 TL // 180 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski