20 Şubat Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri

 


Yüreğim yanıyor yeğen, yüreğim! 15 gün kendimi inzivaya çektim. Ne kahveye gittim ne bakkala. Taş konkene ara verdim. Düşmanlarımla selamı kestim. Günlerdir televizyon karşısında arama kurtarmaları seyrediyorum. Depremden canlı kurtulanları iki gözüm iki çeşme izliyorum. 

Adana'daki eski dostum Dürbün Necdet de Urfalı Mısto da depremden etkilendi. Diyarbakır'daki ağa dostlarımdan Şirvanlı Abdullah da çadır da kalıyor. Onlara ulaşmakta çok zorluk çekmem mümkün oldu. Şimdi sana anlatacaklarımı iyi dinle.

Deprem olduktan sonra sabah saat 5'te gizli bir aramayla uyandım. Seyis yeğenlerimden bazıları atlarını eyerlerken depreme yakalanmıştı. Hemen televizyonu açtım. Daha haberlere düşmemişti. O gece sabaha kadar uyumadım. Bir de ne göreyim? 10 ilde binlerce bina yıkılmıştı. İşte o zaman kara haberin yayılmasına çok fazla zaman kalmadığını anlamam söz konusu oldu.

Telefonuma sarılıp oralarda yaşayan eşimi dostumu aramak istemem mümkün olsa da telefonların çekmemesi söz konusuydu. Günlerce de çekmedi yeğen. Peki o zaman söyle bana biz bu şebekelere niye para veriyoruz? İlk iki gün televizyonda gördüklerime inanamadığım söylentileri de doğrudur. Depremzedeler aş yok, çadır yok, su yok diye feryat ediyordu. Bunu kabullenmem mümkün olamazdı. Hemen Erkete Orhan'ı çağırıp iki tır ayarlattım. Mahalleliye haber saldım. Kap kacak, mont kazak ne varsa bir tıra yüklettim. İkinci tıra da suyla erzak koydurttum. Ama yetmeyeceğini bilmem mümkündü. Kodaman dostlarımı da devreye soktum. Elimden gelen ne varsa yaptım yeğenim, gönlünü ferah tut.

HASAN KURTULUŞ'TAN BURSA'YA CAZİP BANKO!

Sonra çadırlar kuruldu, herkes elini taşın altına koydu. Depremde evsiz kalanların sorunları tek tek çözüldü. Üstüne bir de kanallarda 115 milyar gayme para toplandı ki değme keyfime. Kafam iyice rahatladı. Ama yeğenim on binlerce garip gurebanın ölümünü hâlâ kabullenememiş olmam da söz konusu. Sen sen ol, her gece onlar için dualar et. 

Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5,9,2,8,1
3 IMPOSTER BANKO
3,1,5
3,2,10,6,7
5,1,6,4
6,1 // 3,5

90 TL // 180 TL

2. ALTILI

3,2,10,6,7
5,1,6,4
6,1 // 3,5,7
6,2,1,3
5,1,2
8 HIZLIER BANKO

72 TL // 180 TL


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski