21 Şubat Yiğit Can Adana At Yarışı Tahminleri


Deprem canımızı çok yaktı. Kaybettiğimiz insanlarımızın acısı hâlâ yüreğimizde. Babasız kalan çocukların, ölen evladının elini bırakmayan babanın görüntüsü her an gözlerimizin önünde. Allah'tan dilerim ki böyle bir acı bir daha topraklarımızda baş göstermesin. Hepimizin başı sağ olsun. 

HİLAL HİRA: İkinci startında çok yüksek AGF ile kazanan safkan, anneden Ökehan ile kardeş. Bu da bize bu safkanın kum pist performasının da yeteri kadar iyi olacağına işaret ediyor. Bugünkü koşu için yaptığı hazırlıkları da dikkate alındığında nefes yönünden etkilenmesini beklemediğim Hilal Hira'yı ön planda öneriyorum. 

IPAXIEMA: Geçen sen çok iyi gruplarda güzel yerlerde bitiren safkan, kısa bir aradan sonra girdiği koşuda çok sürpriz olmasına karşın düzlükte dışarıdan yaptığı etkili ataklarla üçüncülüğü kurtarabildi. Buraya dah yüksek kondisyonla girecek olan safkan, ön planda değerlendirilmelidir.

YENERSULTAN: 1400 metre kum pistte güçlü rakiplerini geçen kısrak, bu defa daha uzun mesafede beş erkek rakibine karşı boy gösterecek. Geçtiğimiz yıllarda uzun mesafelerde erkek rakiplerini geçme başarısı göstermiş olması bugün için önemli bir referans kaynağı olup mevcut form durumuyla ön planda. 

AFRİKA VAAL AT YARIŞI TAHMİNLERİ

GENERAL BRIELLA: Kum pistte katıldığı on yarışta aldığı dokuz birincilikle bütün dikkatleri üzerine çeken kısrağın orijinine bakıldığında ikinci annesi durumunda olan Casa Tua'nın verdiği Asude Sultan'ın uzun mesafelerdeki başarısı hemen göze çarpıyor. Babası General Quarters'ın da şu ana kadar koşan taylarının kazandığı 155 yarışın 35'i uzun mesafede. Yani General Briella için yine şartlar uygun. 

ZOLO MUUM: Regardless, Silver Cloud gibi formda ve güçlü rakiplerini geçtikten sonra tekrar karşılaştığı Regardless'a beş boy farkla geçildi. Bunun sebebi de iki yarış arasındaki gidişat farkıydı. İlkinde Regardless koşu boyunca Yıldızhan'a yapışıp önde gitmiş, ama diğerinde orta grupta beklemişti. Bugün en azından Gökdenizim'in ve Hikaye'nin öne çıkacağını, Stark'ın da onlara yapışarak Zolo Muum için sonlarda yolu açacağını düşünüyorum.

HASAN KURTULUŞ ADANA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

BÜYÜK YILDIZ: Geçen yılki grup koşu başarılarına bu sezonda da devam edecek gibi görünen safkan, üç ay sonra girdiği yarışın son düzlüğünde attığı sprintle bunu onayladı. Düzenli galoplarla formunu koruyan safkan, burada da benzer rakiplere karşı aynı başarıyı gösterecektir. 

Bol şans.

Yiğit Can Adana At Yarışı Tahminleri

5,3,7 // 6,2
4,3,1,8,7,11 // 9,6,2
6,2,4 // 1,5
6 GENERAL BRIELLA BANKO
5,1,4 // 2,3
1 BÜYÜKYILDIZ BANKO

24,3 TL // 168,75 TL 

Daha yeni Daha eski