21 Şubat Nalkapon Antalya At Yarışı Tahminleri

 


Bu zelzeleler durmuyor yeğen. Dün akşam yine her yer sallandı. Yıkılmayan binalar yıkıldı, altında vatandaşlar kaldı. Kara haber bana ulaşır ulaşmaz hemen seccademi çıkarıp namaza durdum. Zelzelenin olduğu yerde kim varsa onun için dua ettim. Sen de her akşam namazını kılıp duanı et. Gücün varsa da benim gibi yardımlarını yap. 

Kahvede taş konkeni yasakladım. Milletim yas tutarken emekli takımının keyif çatmasına müsaade etmem mümkün değil. Akşama kadar televizyon açık, sürekli haberler dönüyor. Onu izlemek istemeyen evinde otursun dediğimde sözlerime alınanlar olduysa da korkularından bir yere kıpırdayamadılar. Sadece taş konken de değil yeğen, ganyana girmeyi de yasakladım. Eğer ganyana girmek isteyen olursa kapıya koydurduğum kutuya 5 gayme yardım parası atıyor. Bundan sonra böyle. İşine gelmeyen başka mahalleye taşınsın.

Yeğenim bu kavga nedir? Sen oraya para yatırdın, ben oraya para yatırdım diyen bazı densizler görüyorum. Evi barkı yıkılan adam orada su beklerken, aş beklerken bazı kendini bilmez densizler ortalığı karıştırıyor. Sakın ola onlara kulak asma. Sen elinde bir kürdan da olsa oraya gönder. Çoluk çocuk ayakkabısız geziyor, montsuz yatıyor. Bunu kabullenmen mümkün olmasın. 

Farkında mısın yeğenim, zelzeleye hazırlıksız yakalandık. Ama daha 25 sene önce Gölcük'te neler olmuştu da oradan bir ders çıkarmadık. Bundan sonraki deprem için hazırlığımızı iyi yapmamız gerektiği söylentileri doğrudur. Sen oturduğun binaya mühendis çağır, kontrol ettir. Her gece yatarken de yanında 5 litre damacana olsun. Çerezinle çubuk krakerini de eksik etme.

Lafı fazla uzatmayı sevmem. Yardım tırı yüklenirken başında olmam söz konusu olmalı. 

Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Nalkapon Antalya At Yarışı Tahminleri

1,10,7,9,5,4
1,8,3,2,6,4
9,1,5
1,2,3,8
11,4,2
2 BERKALP BANKO

194,4 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski