01 Mart Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri


Bitmiyor yeğen, bitmiyor! Bu zelzeleler bitmiyor. Bu sabah yine bir zelzele haberiyle uyanmam söz konusu oldu. Neyse ki yıkılan bina yok, binaların altında kalan yok. Ama iki gün önce olanları unutmam da mümkün değil. Densiz bir patron işçilerini zorla fabrikaya götürüp içeride kalan üç beş parça malını kurtarma derdine düşmüş. O da ne yeğen? Tam da onlar içerideyken deprem olmuş. Bina çökmüş. Bunu kabullenememem söz konusu. Bu aç gözlü patronlardan; çimentodan, demirden, kumdan çalan müteahhitlerden kurtulmamızın zamanı geldi de geçiyor bile. 

Sene 1976 yeğenim. O zaman köyden İstanbul'a yeni geldim. İnşaatta ameleliğe başladım. Çok hızlı çalışmam, her meseleyi hemen kavramam, işimi hakkıyla yapmam bazı kesimlerin dikkatini çekti. İki sene sonra ustabaşı oldum. Yeşilköy'de birkaç inşaatın başına geçmem için ünlü müteahhitlerden Mahmut Murtazaoğlu kapımı çaldı. Onu kırmadım. Plan projeye baktım. Ne kadar kum, çimento, demir, tuğla lazımsa yazdım.

Ertesi gün birer kamyon demir, tuğla, kum, çimento geldi. Yarım saat sonra da siyah mersedesiyle Murtazaoğlu göründü. Beni özel ofisine çağırdı. Purosunu yakıp konuşmaya başladı. "Nalko, verdiğin listenin yanlış olması mümkün. O kadar demir, çimento fazla. Sen fifti fifti kullansan da bana aynı kaltede bir bina vermen mümkün olur. Gücünün farkındayım." dedi. Onun dümenci olduğunu anlamam uzun sürmedi. Hiç konuşmadan bir tokatla bayılttım. Gözlerini açtığında kendini bir kolon kalıbının içinde buldu. Ama içinde hiç demir yoktu.

Beni dinle Murtazaoğlu, ben bu inşaatın demirsiz yapmaya karar verdim. Her kolona bir tane senin gibi müteahhit koysam yeter dedikten sonra çimentoyu dökmeye başladım. Dizlerine kadar geldiğimde yalvarmaya başladı. Onu bırakmam için büyük paralar teklif etti. Ama ben durmadım yeğen. Boynuna kadar gömdükten sonra durdum. Betonun donmasını bekledim. Sonra da boynuna az önce bana yaptığı konuşmanın ses kaydının olduğu kaseti asıp polisi aradım. Ceketimi omzuma atıp çıktım. Benim için bir apartman bir can etmez yeğenim. 

Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri

3,5,1,6,9
7,8,1,3,2,12
6,5,7,3
1 KOCASEYİD // 3
2 MESMERIZED BANKO
4,1,2,9,11

90 TL // 180 TL

Daha yeni Daha eski