04 Nisan Nalkapon Adana At Yarışı Tahminleri


Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bakıyorum da bugün keyfin yerinde, Dayı'nın bankoları resital yaptıkça içtiğin tütünün markası yükseliyor, eskiden tütüncüden alıp kendin sarardın, şimdi tekelden marbora alıp içiyorsun. Merak etme yeğen, Dayı'n ölmedi. Şovlarım devam edecek.

Sene 1979. O zamanlar sağ sol kavgası büyük. Semtler ikiye bölünmüş. Eski dostlarımdan Komünist Osman'ın başı belada. Ben sağ sol bilmem yeğen. En büyük özelliğim vatanım için ne iyiyse onu yapıyor olmamdır. Bir gece süper lüks evimin kapısı çalındı. O kadar sert vuruluyordu ki hemen sandıkta sakladığım toplu tabancamı çıkardım. Çelik yeleğimi giyip, el bombasının pimini çektim. Bu eski bir komando taktiğidir. Eğer düşman seni vurursa bombanın mekanizması serbest kalır. İşte o anda onun da infilak etmesi an meselesidir. Kapıyı açtığımda karşımda Komünist Osman'ı gördüm. Başı beladaydı. Ayaklarıma kapanıp onu kurtarmam için yalvardı. O zaman onlarla hasım olan Ülkücüler peşindeydi. Komünist Osman'ı karşıma alıp oturttum. Kahvesini pişirip masasına koydum. Ona en güzel odamı verdim. Sabah konuşuruz, dedikten sonra odama çekildim.

Sabah erkenden kalktım yeğen. Misafir uyanmadan uyanmak, onun midesini şişirip öyle yollamak âdettendir. Ona müthiş bir kahvaltı hazırladım. Odaya gittiğimde bir de ne göreyim. Duvarıma poster asmış. Osman'ı kaldırıp adamın kim olduğunu sordum. "Nalko, onun adı Komandante Çe Kuvera. Benim peşinden gittiğim adam olması söz konusu." dedi. İşte o anda ona çok kızdım. "Bana bak Osman, benim peşinden gideceğim adamların belli olması mümkün. Fatih, Kanuni, Atatürk dururken bu gavur da nereden çıktı." dedim. Ona bir ders vermemin vakti gelmişti de geçiyordu bile. 

Kahvaltıdan sonra onun hasımlarıyla buluştum. Konuştum. Arada ben olunca onu affettiler. Eve dönmeden önce Sultan Ahmet'e gittim. Oradan bir hırka, bir takke alıp eve döndüm. Osman'ı çağırdım. "Bana bak Osman, hasımlarınla konuştum. Benim hatırım bile sökmedi. Beş vakit namaza başlamazsan halin harap." dedim. Hemen önüne bir seccade koydum. Ben ne yaparsam onu yap, dedim. Benimle öğle namazını eda etti. Ona bir namaz kitabı verdim. Akşama kadar hepsini hatim etti. Sonra da Sultan Ahmet'e götürüp yatsıyı kıldırdım. Bir de ne görsem yeğen. Bizim Komünist Osman, hocayla sohbet ediyor. 

Camiden çıktığımızda yanıma gelip bana teşekkür etti. Nalko sayende doğru yolu buldum. Şimdi beni Fatih'in, Kanuni'nin mezarına götür de dua edeyim. Yarın da kendime bir Nutuk aldıktan sonra ilk uçakla Anitkabir'e gideceğim, dedi. 

Şimdi diyorsun ki Dayı'm bana bunu niye anlattı. Yeğen, sana kripto sözlerle bankolarımı verdim. Müthiş Adana kurguma bakınca göreceksin. 

Gözlerinden öperim, şansın bol ola.

Nalkapon Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1 KAPRİZ // 7
2,1,3,9,11,13,6,5,4
5 YAKARCA BANKO
4,7,2,3,5,8,11,12
5,12,9,6,1
1,6

108 TL // 216 TL

2. ALTILI

4,7,2,3,5,8,11,12
5,12,9,6,1
1,6
1 CAPTAIN AMERICA BANKO
4 SÜVARİ ANGEL // 2,7
3,4,1,13,7,10

108 TL // 216 TL

Daha yeni Daha eski