15 Nisan Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri


Son Ankara programında iyi bir ikramiyeyi -tabiri caizse- yarım boy farkla bıraktık ki bizim yazdığımız safkan daha sürprizdi. Bugün de hedefimiz iyi bir ikramiye alabilmek ancak program o anlamda ışık yakmıyor. 

SELDA HANIM: 2100 metre mesafeli handikap 21 yarışta erkek rakiplerini geçtikten sonra kısa vadeli mücadelede kazanan Ateşim'in 7 boy gerisinde bitiren Selda Hanım, geçen yıl Ankara'da benzer grupları geçmeyi başarmıştı. İyi bir form durumuna sahip olan kısrak, 800 metreyi 57 yaptığı işinde formunu muhaza ettiğini de gösteriyor olmasıyla alternatif tekim. Ankara'da böyle koşularda sürpriz sonuçlar çıkmasına alışkınız. Bu kapsamda değerlendirilmesi gereken isimlerden biri olan Air Girl ile son yarışları fena olmayan ve Müslüm Çelik deklaresi dikkat çeken Hoşgör, rakipleridir.

PÜR DİKKAT: İyi gruplarda koşmasına alışkın olduğumuz Pür Dikkat için bugün denk rakiplerin varlığı söz konusu. Geçtiğimiz sene benzer gruplarda iki birincilik elde eden kısrak, Antalya'da gördüğü yarış sonrası daha iyi duruma erişmiş olmasıyla buradan birincilikle ayrılacaktır. 

CHAİKA: Güçlü safkan Chaika, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru katıldığı Çaldıran, Hitit koşularında düşünülen gibi koşamayarak sevenlerini üzmüştü. Şubat ayının son haftası itibarıyla hazırlıklarına başlayarak Mart ayında hız veren safkan, iç pistteki uzun işleri ile açıklarını kapattı. Eğer bugün kendisi gibi koşmayı başarabilirse bu grubu geçecektir ancak eksik koşması durumunda koşu karışacaktır. Aradan çıkacak olmasına rağmen iyi hazırlanıp fit duruma getirilen Defiant, öncelikli rakip olarak duruyor.

HAYALET ŞEHİR: Geçen yıl bu mesafede katıldığı Grup 2 Neame Koşusu'nda 2,5 boy farkla üçüncülükte kalan, Açık 3 Nilüfer Koşusu'nu ise aynada bırakan Hayalet Şehir, gördüğü yarışların ardından toparlanan ekürisi Özgürsu ile birlikte gireceği mücadelede günün bankosu olarak değerlendirilebilir. 

HUNTİNG: Geçen yılın sonunda iyi grupta kısa vadeli yarışta dördüncü olduktan sonra handikap 21 galibiyetiyle sezonu noktalayan Hunting, bu sezona Adana'da Açık 3 yarış ile başladı. Özcan Yıldırım'ın son üç yarışında da bindiği Golden Ruler'dan inerek daha önce dört kez binip iki defa kazandığı Hunting'i seçmiş olması da önemli bir işaret olarak görülebilir. Alternatif olarak değerlendireceğim. Eski formuna kavuşan Bülent ise mücadelede sürpriz bir sonuca imza atabilecek durumda.

RİNTİNTİN: 1900 metre kum pistte koştuğu iki yarışta da galibiyete ulaşan Rintintin, tıpkı daha önce çimde iki birincilik elde eden Coral Storm gibi bir Weiner Walzer - Perfect Storm tayı. Ayrıca annesi Vdara da başarılı safkanlardan Syriana ile ana baba bir kardeş. Orijin anlamında bakıldığında kum piste çok yatkın görünse de çimi de eksik koşmayacağını düşünüyorum. Yine uzunda farklı koşacağını düşündüğüm Native Power ve son katıldığı 2000 metre mesafeli çim yarışındaki performansı ile Ghost Runner ikilisi öncelikli rakipleri olacaktır. 

Şansınız bol olsun. 

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3,4,7,5
4,2,3,1,7
3 SELDA HANIM // 5,4
4 PÜR DİKKAT BANKO
8,5,4,3,2,6
4,5,7,1,10

90 TL // 270 TL

2. ALTILI

8,5,4,3,2,6
4,5,7,1,10
4 HAYALET ŞEHİR BANKO
4 HUNTING // 2,5
2,7,6,4
9,1,4,5,6

90 TL // 270 TL

Daha yeni Daha eski