14 Nisan Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

 İNEBOLU: Geçen yılki sentetik yarışlarında sergilediği performansların ardından üç ay geriye alınan Kaizbert temsilcisi İnebolu, bir aydan fazladır 61 kg ile sürdürdüğü çalışmalarında istenilen duruma ulaştığını 1000 metrede gerçekleştirdiği son işinde çıkardığı 1.09.4 derece ile gösterdi.

KIZILCAPINAR: Çim performansı daha iyi olan Kızılcapınar, 2100 metre sentetik pistte koşulan ve dişi atlara mahsus olan Şartlı 5 yarışı kazanırken pek zorlanmadı. Bugün zorlaşan rakipler var ve hepsi erkek. Ancak mesafenin 1900 olması kısrağın erkek rakipleri ile baş edebileceği şartların oluşmasına yol açıyor. 

KAŞGARIN KIZI: Süratli kısrağın seri rakiplerinin olduğu bu koşuda işi biraz zor olsa da 1400 sentetikteki son yarışında elde ettiği ikinciliğin ardından 100 metre daha da kısalan mesafede önde biraz rahat kalırsa sürprizi gerçekleştirebileceğini düşünüyorum.

SPLENDID: Aradan dönecek olan safkanda bugün jokey değişikliğine gidilerek ilk birinciliğini aldığı Ayhan Kurşun'a emanet edilmiş. Sentetikte ilk üçten hiç düşmeyen safkanın benzer gruplarda da iyi yarışları var. Jokeyinin kontrolü bırakmadığı 1000 metrelik galobunda 1.00 yaparken çok hazır gördüğüm Splendid, Şubat ayından bu yana sürdürdüğü çalışmalarındaki kısa ve uzun işleri sayesinde kusursuz bir biçimde hazırlanmışa benziyor. Sürpriz şansı yüksek. 

DENİZ EFE: Geçen sezonun öne çıkan tayı olan Deniz Efe, bu mesafelerde rakiplerine kuyruğunu göstermeyen bir safkan. Cumhuriyet Koşusu'nda aradığını bulamamış olsa da beş ay sonraki ilk yarışını çok rahat kazanmış olması bugün için de önemli bir referans. 

Elbette daha önce karşılaşmadığı isimlerden Kumbey ve Uçan Adam ikilisi de taşıdıkları potansiyel göz önüne alınarak burada geniş oyunlarda yer verilmesi gereken isimler. 

YAPARSIN KIZIM: Hazırlıklarını Şanlıurfa'da tamamlayan Yaparsın Kızım, kısa mesafeli yarışlara çok yatkın orijini ile günün sürprizlerinden birini yapmaya aday görünüyor. Babası Abjar Academy, daha önce Abjar Kız'ı vermişti. Annesi Diyapir de ayağına çabuk bir isimdi. İyi bir start çıkışı alması hâlinde rakiplerine göz açtırmayabilir. 

GOLD CASH: Ates Kusu, Gold Opulent gibi anneden, Bitcoin ve Litecoin gibi tam kardeşleri bulunan Gold Cash, 1400 metrede 3,5 boy farkla kazandığı koşu sonrasında tam mesafesine çıkacak olup uygun rakiplerinin arasında bankomdur. 

HORROR: Çimde de kumda da oldukça başarılı bir isim olan Horror, altı kez piste çıkıp ikiliden hiç düşmemiş olmasıyla öne çıkıyor. Safkanın son üç yarış performansı dikkate alındığında buradaki birçok rakibiyle arasında sınıf farkı olduğu görülebiliyor. Ancak rakiplerinin arasında henüz kendisini gösterme fırsatı bulamamış iyi orijinli, iyi ahıra sahip isimler olduğu da unutulmamalı. 

Şansınız bol, bahtınız açık olsun. 

Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

Çıkan at olursa kupondan çıkartabilir ya da kendi ilavenizi yapabilirsiniz. 

1. ALTILI

3 VELOX BANKO
5,2,1,3
1,3,5,4,2
8,5,3,7,10,1
8,3,4,6,5
4 DENİZ EFE // 8,11

90 TL // 270 TL

2. ALTILI

8,5,3,7,10,1
8,3,4,6,5
4 DENİZ EFE // 8,11
8,1,4,5
1 GOLD CASH BANKO
1,8,10,2,3

90 TL // 270 TL


Daha yeni Daha eski